GGP Clan zagra w PLE

Do gry we wspomnianych eliminacjach przystąpiło kilka formacji, które obecne są w Rankingu Cybersportu. Najwyżej notowaną z nich był jednak GGP Clan, za którego wyniki odpowiedzialny jest znany z Izako Boars Bartosz "Hyper" Wolny. I to właśnie jego podopieczni uchodzili za faworytów do awansu i w pierwszych dwóch meczach zachowali tę łatkę. W tym czasie udało im się gładko pokonać najpierw Proskilled Kingz, a potem również Orgless, z którymi podopieczni Hypera stracili mniej niż dziesięć rund. Schody zaczęły się dopiero później w finale górnej drabinki, w którym podległa GGPredict formacja trafiła na akademię Permitty eSports.

Ta po zaciętym dwumapowym boju zrzuciła GGP Clan do dolnej drabinki, gdzie nie było już miejsca na błędy. Ale na te Dominik "fanatyk" Barkiet i spółka już sobie nie pozwolili! Zamiast tego rozprawili się z Forsaken Challengers, by następnie wziąć rewanż na Permitta Academy. Tym razem to zawodnicy Wolnego zatriumfowali w stosunku 2:0 i tym samym sięgnęli po awans. A warto wspomnieć, że podczas całego turnieju eliminacyjnego ekipa musiała zmagań się też z pewnymi problemami, bo jeszcze pierwszego dnia zmagań zabrakło wykluczonego przez problemy techniczne Piotra "PeTeRoOo" Barcika. Jego miejsce zajmował wówczas sam Hyper.

Lista uczestników Polskiej Ligi Esportowej:

AGO esports
Creative AVEZ FurryFury Ungentium
GGP Clan
Illuminar Gaming
LODIS
PACT
PGE Turów Zgorzelec
Team ESCA Gaming
Team Singularity
ThunderFlash
TBD

Drugi split PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej rozgrywany będzie między 22 maja a 18 czerwca. W łącznej puli nagród znalazło się 85 tysięcy złotych, z czego dla triumfatorów przewidziano 35 tysięcy. Przypomnijmy, że w pierwszym splicie PLE triumfował PGE Turów Zgorzelec.