G2 zagra o być albo nie być na MSI

G2 Esports vs Bilibili Gaming

Zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić do słabych występów reprezentantów regionu EMEA na tegorocznym MSI. Wygląda na to, że wyrwa, którą G2 Esports w 2019 i 2020 na spółkę z Fnatic w 2018 skutecznie starały się zasypywać, ponownie się otworzyła i to na skalę jakiej dawno nie widzieliśmy. Kibicom z regionu pozostaje więc trzymać kciuki, że ten trend dziś w końcu się zmieni, bo w przeciwnym wypadku los Zachodu zależeć będzie od zwycięstwa Cloud9 z Gen.G Esports. A to w praktyce może oznaczać szybkie pożegnanie z zachodnimi drużynami. To bowiem G2 wygląda najsolidniej z całej nieazjatyckiej reprezentacji, podczas gdy najbliższy rywal tej ekipy, Bilibili Gaming, potrafi mieć chwiejne momenty.

Szczególnie nieciekawie wygląda środkowy BLG, Zeng "Yagao" Qi, zawodnik niejednokrotnie już kwestionowany, zwłaszcza jeśli chodzi o starcia na MSI lub mistrzostwach świata. Problemem dla Rasmusa "Capsa" Borregaarda Winthera i spółki może być jednak toplaner Bilibili, Chen "Bin" Ze-Bin. Pomimo średniego wejścia w turniej, z gry na grę prezentuje się on coraz lepiej. Może to martwić szczególnie w świetle tego, że najważniejszym elementem w zwycięstwach G2 na trwających zawodach był Sergen "BrokenBlade" Çelik. Zapowiada się więc, że na górnej alei może czekać nas naprawdę ciekawy i kluczowy z punktu widzenia tego spotkania pojedynek. Zestawienie par na pozostałych liniach wygląda na bardziej wyrównanie. Wiele jednak zależeć będzie również od przebudzenia wspomnianego już Capsa w starciu z Yagao, bo bez tego G2 może nie mieć czego szukać.


Mecz pomiędzy G2 Esports a Bilibili Gaming rozpocznie się o godzinie 14:00. Wraz z polskim komentarzem obejrzeć go będzie można na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat Mid-Season Invitational 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023