Cloud9 c9, cloud9 vs gen.g, geng, gen logo Gen.G Esports

Czy Cloud9 dokona na MSI niemożliwego?

Raczej nikt nie spodziewał się, że drużyny z Zachodu na MSI 2023 nagle odpalą i będą regularnie wygrywać z ekipami z Azji. Mimo to występy Europy oraz Ameryki Północnej jak dotąd i tak są sporym rozczarowaniem. MAD Lions zostali zmiażdżeni 0:3 przez T1 po tragicznej ostatniej grze, a Cloud9 i Golden Guardians przegrały 0:3 odpowiednio z Bilibili Gaming i JD Gaming po równie jednostronnych odsłonach. Jak dotąd jedynie G2 Esports urywało przeciwnikom ze Wschodu gry. Samuraje przegrali 1:3 z Gen.G i Bilibili, aczkolwiek i tak były to średnie spotkania.

Ostatnią nadzieją Zachodu na pokaz dobrej gry jest Cloud9. Ibrahim "Fudge" Allami i spółka podejmą dziś o 14:00 Gen.G i tTrudno spodziewać się w tym przypadku równej serii. Koreańska formacja zdobyła mistrzostwo w swoim regionie, a w górnej drabince przegrała z T1 dopiero po pięciu grach i sporych emocjach. Jeong "Chovy" Ji-hoon i jego kompanii powinni bez większych problemów wygrać serię nawet 3:0. Z drugiej strony C9 w takiej sytuacji nie ma na sobie prawie żadnej presji, a historycznie drużyny z Ameryki Północnej potrafiły to wykorzystywać i zaskakiwać. Triumfator tej serii zagra w piątek o 14:00 z Bilibili Gaming, a przegrany pojedzie do domu.


Spotkanie wraz z polskim komentarzem obejrzeć go będzie można na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat Mid-Season Invitational 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023