JD Gaming 3:2 T1

Strzelcy głównymi gwiazdami serii

Seria rozpoczęła się lepiej dla JD Gaming. Chińczycy w dość pewnym stylu wygrali z T1 w niecałe 29 minut. Kluczową postacią w walkach drużynowych był Park "Ruler" Jae-hyuk grający Jinx. Były strzelec Gen.G zadał aż 43,3% obrażeń swojej drużyny. Druga gra była już znacznie bardziej wyrównana. Przez 20 minut oba zespoły wymieniały się skutecznymi akcjami, aż w końcu przyszła walka drużynowa, w której Lee "Faker" Sang-hyeok wszedł bardzo ofensywnie, prowokując przeciwników do ataku. Jak się okazało, było to przemyślane i koreańska formacja momentalnie wyłapała Rulera, a Lee "Gumayusi" Min-hyeong wystrzelał przeciwników. Trzecia odsłona serii wyglądała identycznie jak ta druga, a przynajmniej tak wyglądało jej zakończenie. W 23. minucie byliśmy świadkami ostatecznej potyczki, w której kapitalnie wszedł Ryu "Keria" Min-seok, a popularny Guma znów wysadził rywali.

Inaczej przebiegała czwarta gra, podczas której głównym bohaterem był Seo "Kanavi" Jin-hyeok. Grający Wukongiem dżungler JDG od początku świetnie odnajdywał się na Summoner's Rifcie, a w walkach drużynowych znakomicie wyłapywał kluczowych dla przebiegu gry przeciwników. W ten sposób JDG sięgnęło po triumf w niespełna 32 minuty. Najciekawsza była ostatnia odsłona czwartkowej serii. Z początku prowadziło JD Gaming, a świetnie grał Ruler. Natomiast później fenomenalnie w potyczce zagrał Gumayusi i T1 wyrównało stan rozgrywki. Potem to na dwójkę strzelców były skupione oczy wszystkich fanów. W fazie końcowej gry jednak zaważyły błędy T1, a Ruler skończył z dwunastoma zabójstwami na koncie, prowadząc JD Gaming do wygranej. Warto pochwalić też Baia "369" Jia-Hao, gdyż ten raz po raz genialnie się pozycjonował w walkach.

Już jutro Bilibili Gaming podejmie Gen.G Esports, a wygrany z tego meczu zagra w sobotę z T1 w serii o awans do wielkiego finału, w którym czeka już JD Gaming. Wszystkiego spotkania wraz z polskim komentarzem obejrzeć go będzie można na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat Mid-Season Invitational 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023