Wraca wielki VALORANT w regionie EMEA

Już dziś na serwerze zameldują się ekipy, które w najważniejszej lidze VALORANTA w regionie EMEA finiszowały na miejscach 3-6. W gronie tym znajduje się m.in. Team Vitality, czyli drużyna Michała "MOLSIEGO" Łąckiego. Nasz rodak i jego partnerzy do ostatnich chwil nie byli pewni, czy w ogóle uda im się zagrać w play-offach, ale porażka BBL Esports dała im awans. Teraz popularne Pszczoły muszą jednak się odbudować, a łatwo o to nie będzie, bo ich rywal to Team Liquid. Podopieczni Emila "eMILA" Sandgrena mają za sobą przyzwoitą fazę zasadniczą i do fazy pucharowej przystępują z trzeciego miejsca. A na dodatek mają po swojej stronie Saifa "Sayfa" Jibraeela, czyli obecnie jednego z najgroźniejszych graczy w regionie. Szwed prawdopodobnie będzie siać postrach w szeregach Vitality, jeżeli MOLSI i spółka nie wyłączą go z gry.

Drugą parę ćwierćfinałową tworzą natomiast Giants i FUT Esports. Z kolei w półfinale do gry wejdzie m.in. Natus Vincere, które bardzo długo dotrzymywało kroku liderowi, ale finalnie musiało zadowolić się drugą lokatą. I to lokatą w pełni zasłużoną, bo NAVI pełne jest indywidualności mocnych na tyle, że Mehmet "cNed" İpek nie jest tam bynajmniej największą gwiazdą. Co ważne, to właśnie z podopiecznymi ukraińskiej organizacji zmierzy się triumfator starcia pomiędzy Liquid i Vitality. Z kolei Giants lub FUT czeka mecz z niepokonanym w tym sezonie Fnatic, które po wygranej na turnieju LOCK/IN pewnie mknie po kolejny sukces. Swój wkład w to ma również Maks "kamyk" Rychlewski, który w fazie zasadniczej kilka razy pojawił się na serwerze, ale w play-offach może być mu o to trudno.

Harmonogram fazy pucharowej VCT EMEA:

23 maja
17:00 Giants vs FUT Esports BO3
20:00 Team Liquid vs Team Vitality Team Vitality BO3
24 maja
17:00 Fnatic vs Giants/FUT BO3
20:00 Natus Vincere vs Liquid/Vitality BO3
25 maja
17:00 1. runda drabinki przegranych BO3
20:00 1. runda drabinki przegranych BO3
26 maja
17:00 finał drabinki wygranych BO3
20:00 2. runda drabinki przegranych BO3
27 maja
17:00 finał drabinki przegranych BO5
28 maja
17:00 wielki finał BO5

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem dostępne będą na oficjalnym kanale VALORANT Challengers East: Surge na Twitchu. Po więcej informacji na temat VALORANT Champions Tour EMEA 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.