Bez NAVI na finałach BLAST Premier

Wszystko dlatego, że do DC nie przybędzie Natus Vincere. Zespół z Europy Wschodniej zawiódł na BLAST.tv Paris Major i kolejny turniej miał być dla niego szansą, by nieco poprawić nastroje w swoim obozie. Jednak na przeszkodzie stanęły sprawy formalne. – Z przykrością informujemy, że BLAST Premier Spring Final 2023 odbędzie się bez udziału NAVI. Pomimo zapełnionego terminarza ciężko pracowaliśmy nad tym, by otrzymać wizy do USA, ale niestety nie byliśmy w stanie uzyskać wymaganych zgód dla wszystkich członków zespołu. Kolejnym turniejem dla składu CS:GO w NAVI będzie BLAST Premier Fall Groups, która to impreza zacznie się 10 lipca po zakończeniu letniej przerwy wakacyjnej. Do zobaczenia w nowym sezonie! – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie NAVI.

Co więc w tej sytuacji? Organizatorzy musieli sięgnąć po zastępstwo, którym będzie Complexity. Dlaczego w ogóle padło na 24. zespół rankingu HLTV? Otóż to właśnie Håkon "hallzerk" Fjærli i spółka ulegli Natus Vincere w meczu play-inów BLAST Premier Spring Groups, który przesądził o awansie na wiosenne finały. Co ważne, gracze coL przegrali wówczas po trzymapowym boju, którego zwieńczeniem była porażka 14:16 na Overpassie. Mogli oni więc mieć poczucie, że wyjazd do Waszyngtonu rzutem na taśmę wymknął im się z rąk. Ale los okazał się dla nich łaskawy, dzięki czemu będą mieli okazję, by udowodnić, iż zasłużyli na udział w amerykańskim lanie.

Lista uczestników BLAST Premier Spring Final 2023:

Astralis
Cloud9
Complexity
FaZe Clan
G2 Esports
Heroic
Imperial Esports
Team Vitality

BLAST Premier Spring Final 2023 odbędzie się między 7 a 11 czerwca w Waszyngtonie. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 425 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 200 tysięcy. Ponadto zwycięzcy amerykańskiego turnieju zgarną zaproszenie na grudniowe BLAST Premier World Final 2023, gdzie do wygrania będzie w sumie 1 milion dolarów.