Polki z NAVI Javelins zawalczą o tytuł

Zawodniczki NAVI wygrały swoją grupę w ramach europejskiej dywizji ESL Impact League, dzięki czemu już od dawna mogą być pewne udziału w turnieju finałowym. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, że na amerykańskiej ziemi Angelika "Angelka" Kozłowska i jej partnerki rywalizować będą m.in. z dwiema ekipami z Brazylii, tj. B4 Esports oraz Black Dragons. Ta pierwsza obecna była na tegorocznych zawodach w Katowicach, gdzie udało jej się nawet dotrzeć do półfinału. W Polsce pojawiły się także Azjatki z HSG, które zgarnęły ostatni slot w grupie A. Z kolei grupę B tworzyć będą nie tylko obrończynie tytułu z Nigma Galaxy, ale też Rosjanki z 9 Pandas Fearless i dwa nieposiadające organizacji składy z Ameryki Północnej – RED i Shimmer.

Sam format turnieju, który odbędzie się przy okazji Intel Extreme Masters Dallas 2023, jest łatwy w zrozumieniu. Wszystko zacznie się od fazy grupowej, w której mecze otwarcia i zwyciężczyń rozegrane zostaną w formacie BO1, zaś wszystkie pozostałe w BO3. Na koniec po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagwarantują sobie miejsce w play-offach, gdzie wykorzystana zostanie drabinka pojedynczej eliminacji. Tam też oglądać będziemy już tylko starcia best of three. Co ciekawe, wicemistrzyniami poprzedniego sezonu ESL Impact League były Brazylijki z FURII, których tym razem w ogóle zabraknie w stawce, gdyż w półfinale południowoamerykańskiej dywizji uległy one Black Dragons.

Podział na grupy finałów ESL Impact League Season 3:

Grupa A Grupa B
B4 Esports
Black Dragons
9 Pandas Fearless
Nigma Galaxy
HSG
NAVI Javelins
RED
Shimmer

Lanowe finały ESL Impact League Season 3 odbędą się między 2 a 4 czerwca. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 123 tysiące dolarów, z czego dla triumfatorek przewidziano 50 tysiące dolarów.