Drużyny Xayoo i Overpowa poniosły klęski

Wczoraj mieliśmy możliwość obejrzeć dwa starcia, które zainaugurowały całe przedsięwzięcie. Na start formacja Konrada "Kaseko" Szewczaka zmierzyła się z ekipą Remigiusza "Overpowa" Puscha. Wynik pojedynku rozstrzygnął się już po czterech potyczkach. W pierwszych dwóch górą była brygada byłego zawodnika Teamu Options. Przeciwnicy zaś co grę kombinowali nad ostatecznym ustawieniem, rotując aż trzema pozycjami, gdzie finalnie dopiero trzecia konfiguracja przyniosła oczekiwany efekt, czyli zwycięstwo. Te udało się odnieść w trzeciej bójce, kiedy to Krzysztof "Arquel" Sauć wylądował na górnej alei. Niemniej był to pierwszy i ostatni triumf drużyny Kubon&Overpow, przez co spadła ona do dolnej drabinki.

Ten sam los czekał organizatora tego turnieju i jego kompanów. Marcin "Xayoo" Majkut i spółka mierzyli się z załogą Maksymiliana "Vysotzky'ego" Wysockiego. W pierwszej batalii znakomicie poradziła sobie ekipa gospodarza. Drugie starcie również układało się po myśli szefa Xayoo Industries, lecz finalnie po zwycięstwo sięgnęli oponenci, gdzie znakomicie zaprezentował się Maksymilian "Drututt" Przychodzień. Dwie kolejne bijatyki padły już łupem właśnie formacji Vysotzky&Drututt.

Vysotzky kontra Lewus zawalczą o wielki finał turnieju

Dziś zatem jako pierwsi na placu boju zameldują się przegrani wczorajszych pojedynków. Ci nie mają już miejsca na błędy. Istnieje zatem szansa, że Xayoo zakończy udział w stworzonych przez siebie rozgrywkach już po dwóch starciach. Rywal bowiem do łatwych należeć nie będzie, bo poza samymi liderami w postaci Jakuba "Kubona" Turewicza i Arquela w szeregach zespołu znajduje się jeszcze m.in. Kacper "Inspired" Słoma, czyli były zawodnik Evil Geniuses. Ten mecz zaplanowany jest na godzinę 13:00. Zaraz po nim do gry wejdą triumfatorzy poprzednich batalii, czyli drużyny Vysotzky&Drututt oraz Kaseko&Lewus. Któraś z tych ekip natomiast po najbliższej potyczce będzie mogła cieszyć się z awansu do finału Xayoo Cup #1.

27 maja
13:00 Xayoo&Rybson vs Overpow&Kubon BO5
17:00 Vysotzky&Drututt vs Kaseko&Lewus BO5

Zmagania będziecie mogli śledzić na kanałach streamerów, oglądając m.in. ich perspektywę. Komentarz "polski" będzie dostępny na kanale Jakoba "YamatoCannona" Mebdiego.