fr3nd i byali opuszczają Let Us Cook

Mój czas w Let Us Cook dobiegł końca. Chciałbym podziękować całej drużynie za wszystkie złe i dobre chwile. Podczas spędzonego tam czasu zdecydowanie rozwinąłem się jako gracz i teraz jestem gotowy, by postawić kolejny krok naprzód. Rozważę każdą ofertę! – jako pierwszy głos na temat swojej przyszłości zabrał był snajper HONORIS i MAD DOG'S PACT, Sebastian "fr3nd" Kuśmierz. Ale nie był ostatni. – fr3nd ogłosił wiec ja też mogę – nie będę kontynuował gry z Let Us Cook. Podejrzewam, że spróbuję ostatni raz w CS2 coś pograć, może do końca roku i powoli trzeba kończyć karierę. Widzimy się na streamach. Dziękuję wszystkim z mojego zespołu i powodzenia! – przyznał kilka godzin później mistrz świata z 2014 roku, Paweł "byali" Bieliński.


To niespodziewany obrót spraw, bo przecież od kilku tygodni plotkowano, że zawodnicy Let Us Cook już za chwilę dołączą do Pompa Teamu, który niedawno potwierdził powrót na scenę Counter-Strike'a. Jeżeli jednak w plotkach tych było ziarno prawdy, to trudno powiedzieć, czy w tych okolicznościach sprawa nadal jest aktualna. Wydaje się natomiast, że mimo odejścia dwóch ważnych ogniw ekipa będzie kontynuować wspólną grę, poszukując przy okazji następców. – Z tego, co wiem, chłopaki będą grać dalej z kimś innym, nie ma disbandu – zapewnił byali w dopisku do swojego wcześniejszego komunikatu. A kim mają być ów "inni"? Możliwe, że jedno z nazwisk już znamy.

mwlky na testach

Od startu Grupy Spadkowej ESL Mistrzostw Polski LUC wspomaga bowiem Łukasz "mwlky" Pachucki, który przejął z rąk fr3nda snajperkę. 20-latek ostatnio był częścią brytyjsko-polskiego miksu Into the Win, ale teraz będzie miał ponownie okazję grać pod skrzydłami Adriaan "imd" Piepera, z którym zna się już z czasów Anonymo Esports. – Dostałem powołanie od trenera, bo trzeba pomóc. Można powiedzieć, że to są takie testy. Sprawdzamy, jak mi gra się z nimi i im ze mną. I zobaczymy, co będzie dalej. [...] Myślę, że skład jest bardzo dobry, ale trudno mi powiedzieć, co będzie dalej. Zobaczymy, co czas pokaże – przyznał sam mwlky podczas pomeczowego wywiadu przy okazji wtorkowego triumfu nad LODIS.

Skład Let Us Cook prezentuje się tak:

Janusz "Snax" Pogorzelski
Alexandru "s0und" Ștefan
Raul "Blytz" Gligor
Adrian "imd" Pieper (trener)