Anonymo Esports

Anonymo Esports

Obecny skład

Kamil "reiko" Cegiełko
Dawid "SaMey" Stańczak
Kamil "Sobol" Sobolewski
Dawid "lunAtic" Cieślak
Bartek "masked" Trybuła
Vincent "VinS" Jozefiak (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Kamil "reiko" Cegiełko ex-HONORIS
Dawid "SaMey" Stańczak ex-HONORIS
Kamil "Sobol" Sobolewski ex-HONORIS
Dawid "lunAtic" Cieślak ex-HONORIS
Bartek "masked" Trybuła ex-HONORIS
Vincent "VinS" Jozefiak ex-HONORIS

Lutowe rozstanie Anonymo Esports z dotychczasowym składem było zaskoczeniem. Szybko jednak pojawiły się plotki o tym, że przerwa organizacji ze sceną CS:GO wcale nie musi być długa, gdyż ANO zaczęto łączyć z nowym zespołem. Zespołem osieroconym przez HONORIS oraz Wiktora "TaZa" Wojtasa, który postanowił zakończyć karierę. Legendarnego gracza szybko zastąpił jednak znany z Illuminar Gaming Bartek "masked" Trybuła. Ten, co ciekawe, odchodząc z IHG deklarował chęć porzucenia roli snajpera na rzecz prowadzenia. – Mam do tego predyspozycje oraz czuję, że odnajdę się w nowej roli – zapewniał.

Rzeczywistość zweryfikowała jednak te plany, bo po transferze do ex-HONORIS Trybuła musiał pogodzić się z faktem, że za kwestie taktyczne odpowiadać będzie głównie Dawid "lunAtic" Cieślak. – masked przejmuje w większości role TaZa i gdzieniegdzie robimy parę innych swapów. Drugi głos w drużynie to mus, a masked jest z tych wygadanych. [...] Jest niesamowitym tryhardem, więc dla niego zmiana ról będzie czymś łatwym – zapewniał IGL Anonymo. Na razie efekty tych wszystkich ruchów są różne, aczkolwiek warto zaznaczyć, że podopieczni Vincenta "VinSa" Jozefiaka już teraz mają pewne miejsce w top 4 ESL Mistrzostw Polski, a walczą o jeszcze więcej.

FurryFury Ungentium

FurryFury Ungentium

Obecny skład

Paweł "pawkoem" Mitura
Michał "Mride" Idzikowski
Jan "cej0t" Dyl
Miłosz "sh3nanigan" Klimczak
Filip "noise" Sobierski
Łukasz "splawik" Jahns (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Filip "noise" Sobierski Igor "ewrzyn" Olszewski
Łukasz "splawik" Jahns (trener)

Wystarczyły dwa miesiące, by w FurryFury Ungentium doszło do pierwszych kadrowych ruchów. Ale też trudno być zaskoczonym, bo zatrudniony w marcu skład jak na razie nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Cieniem kładzie się m.in. występ w pierwszym splicie Polskiej Ligi Esportowej, w którym fioletowi nie wygrali ani jednego spotkania i odpadli już w fazie grupowej. Głową za ten i inne rozczarowujące wyniki zapłacił Igor "ewrzyn" Olszewski, co szczególnie nie zaskoczyło, bo 20-latek jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem przestał występować ze swoimi kolegami. Zabrakło go m.in. podczas eliminacji do ESL Mistrzostw Polski.

Jego miejsce zajmował wówczas Filip "noise" Sobierski i to właśnie na niego ostatecznie postawiła organizacja. Ale nie był on jedynym nowym nabytkiem, bo ekipa zyskała także trenera. Tym okazał się Łukasz "splawik" Jahns, były opiekun PGE Turowa Zgorzelec, gdzie jednym z jego podopiecznych był... właśnie noise. Efekty tej roszady są na razie przeciętnie, bo w ESEA Advanced Ungentium wygrało zaledwie sześć z czternastu spotkań, przez co nie zapewniło sobie miejsca w fazie pucharowej. Kolejnym sprawdzianem będzie drugi split Polskiej Ligi Esportowej, w którego trakcie gracze splawika spróbują zmyć wspomnienia po poprzednim blamażu.

Ignis Serpens

Ignis Serpens

Obecny skład

Rafał "sNx" Snopek
Mariusz ''casey'' Jarząb
Patryk "olimp" Woźniak
Bartosz "moonwalk" Mikołajczyk
Mikołaj "turtle" Dziedzic (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Kacper "next1me" Parakowski Rafał "iso" Tync
Bartosz "moonwalk" Mikołajczyk Dawid "Layner" Falczyński
Kacper "next1me" Parakowski

Ukraińska organizacja Ignis Serpens w kwietniu 2023 roku zapewniła sobie usługi ESL Mistrzów Polski, którzy wcześniej znani byli jako PALOMA, a jeszcze wcześniej jako Permitta eSports. Niespodziewanie jednak bardzo szybko w zespole doszło do roszad personalnych, które po dziś dzień nie zostały oficjalnie potwierdzone. Faktem jest jednak, że Rafał "iso" Tync i Dawid "Layner" Falczyński zaprzestali wspólnych występów z pozostałymi zawodnikami, którzy pod koniec ubiegłego roku niespodziewanie zatriumfowali w ESL MP. Zamiast nich postawiono na dwóch graczy, w których CV znajdziemy m.in. powszechnie znane, aczkolwiek niemogące pochwalić się wieloma sukcesami Creative AVEZ.

Tak więc grę pod banderą Ignis Serpens zaczęli Bartosz "moonwalk" Mikołajczyk oraz Kacper "next1me" Parakowski, ale w momencie pisania tego tekstu członkiem zespołu jest... już tylko ten pierwszy. Parakowski bowiem po krótkim odstępie czasu postanowił... odejść. – Odchodzę z Ignis Serpens. Była to krótka, a zarazem fajna przygoda z chłopakami, którzy dali mi szansę pokazać się w większych turniejach. Nie do końca odnajdywałem się z innymi w grze, jak i poza nią, przez co podjąłem taką decyzję. Życzę chłopakom jak najlepiej, ponieważ myślę, że mają dużo do zaprezentowania, bo podchodzą bardzo poważnie do gry, dzięki czemu przez ten krótki okres wiele się od nich też nauczyłem. Dokończę turnieje z zespołem, a więcej informacji na mój temat już niedługo – ogłosił.

Let Us Cook

Let Us Cook

Obecny skład

Janusz "Snax" Pogorzelski
Alexandru "s0und" Ștefan
Raul "Blytz" Gligor
Adrian "imd" Pieper (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Sebastian "fr3nd" Kuśmierz
Paweł "byali" Bieliński

Let Us Cook na papierze wyglądało jak zespół, który, chociaż nie rokował w kwestii przebicia się do ścisłego topu, to miał szansę stać się wyżej notowanym przedstawicielem drugiego tieru. Dwaj mistrzowie świata, do tego utalentowany młody snajper z Polski, dwaj mający wiele do udowodnienia Rumuni, a na dokładkę polski trener, który ma już doświadczenie w kwestii nawet międzynarodowych sukcesów. TO NIE MOGŁO SIĘ NIE UDAĆ. Tymczasem drużyna całkowicie rozczarowała w ESL Mistrzostwach Polski, gdzie zamiast o finały, walczyła o życie, by ostatecznie... wycofać się z rywalizacji. Był to efekt niespodziewanych odejść.

Zaczęło się od Sebastiana "fr3nda" Kuśmierza, którego od jakiegoś czasu zastępował już Łukasz "mwlky" Pachucki. – Mój czas w Let Us Cook dobiegł końca. Chciałbym podziękować całej drużynie za wszystkie złe i dobre chwile. Podczas spędzonego tam czasu zdecydowanie rozwinąłem się jako gracz i teraz jestem gotowy, by postawić kolejny krok naprzód. Rozważę każdą ofertę! – pisał fr3nd. Krótko po nim ręcznik rzucił jednak też Paweł "byali" Bieliński. – Nie będę kontynuował gry z Let Us Cook. Podejrzewam, że spróbuję ostatni raz w CS2 coś pograć, może do końca roku i powoli trzeba kończyć karierę. Widzimy się na streamach. Dziękuję wszystkim z mojego zespołu i powodzenia! A przecież ekipa jeszcze do niedawna łączona była z Pompa Teamem...

ThunderFlash

ThunderFlash

Obecny skład

Kamil "Klameczka" Mętel
Wojciech "bajmi" Strzelczyk
Nikodem "Majster" Gulmantowicz
Mateusz "ex1st" Witman
Alan "Flayy" Krupa

PRZYSZLI ODESZLI
Kamil "Klameczka" Mętel Team ESCA Gaming Team ESCA Gaming
Wojciech "bajmi" Strzelczyk Team ESCA Gaming Team ESCA Gaming
Nikodem "Majster" Gulmantowicz Team ESCA Gaming Team ESCA Gaming
Mateusz "ex1st" Witman Team ESCA Gaming Team ESCA Gaming
Alan "Flayy" Krupa Team ESCA Gaming Team ESCA Gaming

Mamy czerwiec, a tymczasem barw ThunderFlash broniły już trzy składy CS:GO. Pierwszy pod koniec lutego odszedł z organizacji, by spróbować swoich sił w FurryFury Ungentium. Drugi, sklecony z kojarzonych z innych ekip graczy, okazał się niewypałem i rozstano się z nim po zaledwie miesiącu. Niemniej po fatalnym występie w Polskiej Lidze Esportowej nie było to zaskoczeniem. Kolejnych reprezentantów znaleziono dopiero po miesiącu, w tym wypadku postawiono jednak na drużynę mającą już za sobą nieco wspólnie spędzonego czasu. Wszak nowe nabytki TF zdążyły już pokazać się z dobrej strony pod banderą Teamu ESCA Gaming.

Po pierwszym splicie PLE Dywizji Mistrzowskiej zdecydowaliśmy o opuszczeniu ESCA Gaming, po czym szukaliśmy organizacji. Nasz menadżer skontaktował się z TF, a kilka dni później byliśmy już dogadani. Cieszę się, że wracam do tej organizacji, bo czuć tutaj niesamowity profesjonalizm – przyznał Kamil "Klameczka" Mętel, który wraz z Wojciechem "bajmim" Strzelczykiem i Mateuszem "ex1stem" Witmanem byli już w przeszłości związani z nowym pracodawcą. Poza nimi w zespole znaleźli się też Nikodem "Majster" Gulmantowicz i Alan "Flayy" Krupa, pomagając m.in. w dwóch triumfach nad Illuminar Gaming w ESL Mistrzostwach Polski.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.