Cinkrof i Czekolad spróbują utrzymać czyste konto w LFL-u

Ligue Française de LoL swoją inaugurację miało już w zeszłym tygodniu. Wówczas najlepiej ze wszystkich Polaków poradzili sobie Jakub "Cinkrof" Rokicki oraz Paweł "Czekolad" Szczepanik. Zarówno Karmine Corp, jak i BK ROG Esports wyszły zwycięsko z obu swoich batalii. Zespół rodzimego leśnika poskromił Team BDS Academy z Tobiaszem "Agresivoo" Cibą i Robertem "Erdote" Nowakiem w składzie oraz Solary Dawida "Melonika" Ślęczki i Lucjana "Shlatana" Ahmada. Drużyna 23-letniego midlanera natomiast rozprawiła się z Vitality.Bee z trzema Polakami w szeregach oraz z formacją Oskara "Raxxo" Bazydła – GameWard. Podczas najbliższej kolejki Cinkrof stoczy bój z Aegis oraz z mistrzami Francji – LDLC OL. Czekolad natomiast podejmie Team GO, a później IZI Dream.

Jeśli chodzi o pozostałych rodaków w LFL-u, to największy falstart zaliczyła łącznie piątka z nich. Smaku zwycięstwa nie poczuli jeszcze gracze Pszczół, SLY oraz GW. W najbliższej rundzie zobaczymy wiele bratobójczych starć właśnie z udziałem tych ekip. Raxxo i spółka staną w szranki z podopiecznymi Pawła "delorda" Szabli, a w następnym dniu stawią czoła Melonikowi i Shlatanowi. Solary z kolei, zanim będzie się pojedynkować z GameWard, zawalczy z brygadą Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego.

Zmagań Polaków zatem będzie co niemiara, a oglądać będzie je można na oficjalnej transmisji ligi na Twitchu.

Harmonogram rozgrywek Polaków w LFL-u:

7 czerwca
18:00 BK ROG Esports
Czekolad
vs Team GO BO1
19:00 GameWard
Raxxo
vs Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1
20:00 Vitality.Bee
Daglas, Czajek, Jactroll
Team Vitality vs Solary
Melonik, Shlatan
BO1
21:00 Karmine Corp
Cinkrof
vs Aegis BO1
8 czerwca
18:00 IZI Dream vs BK ROG Esports
Czekolad
BO1
19:00 Team GO vs Team BDS Team BDS Academy
Agresivoo, Erdote
BO1
20:00 Karmine Corp
Cinkrof
vs LDLC OL BO1
21:00 Aegis vs Team Vitality Vitality.Bee
Daglas, Czajek, Jactroll
BO1
22:00 GameWard
Raxxo
vs Solary
Melonik, Shlatan
BO1

Czy znajdzie się mocny na ekipę Sinmivaka?

Po swoich pierwszych potyczkach są również drużyny w LVP Superlidze. Tam występować w letnim splicie będzie łącznie sześciu Polaków, którzy znajdują się w czterech drużynach. Jedyną niepokonaną formacją na ten moment, ku zaskoczeniu, jest Finetwork KOI Jakuba "Sinmivaka" Ruckiego. Jest to o tyle niespodziewane, gdyż zeszłej edycji FNK radziło sobie miernie i finalnie zajęło ósmą lokatę w klasyfikacji. Teraz start jest znacznie lepszy. Rucki i jego kompani będą mieli w najbliższym tygodniu jednak znacznie twardszy orzech do zgryzienia. Wszak przyjdzie im się zmierzyć z Los Heretics z trzema Polakami w składzie oraz z Giants. To będzie duży sprawdzian dla akademii Karpi.

A skoro już Heretycy zostali wywołani do tablicy, to ci poza bójką z zespołem Sinmivaka będą pojedynkowali się jeszcze z Fnatic TQ. Akademia czarno-pomarańczowych jak na razie plasuje się na ostatnim miejscu, więc będzie to dobra okazja na zdobycie punktów dla HRTS. Swoje batalie rozegrają jeszcze Rebels Gaming z Miłoszem "R4VENEM" Domagalskim w szeregach oraz Batłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i jego Movistar Riders. Te dwie formacje będą się biły między sobą w środowy wieczór. Dzień wcześniej natomiast R4VEN i jego towarzysze rzucą rękawicę Giants, natomiast mistrzowie Superligi zetrą się z BISONS ECLUB.

Transmisja ze wszystkich spotkań będzie dostępna na kanale Twitch ligi.

Harmonogram rozgrywek Polaków w Superlidze:

6 czerwca
20:00 Rebels Gaming
R4VEN
RebelsGaming logo vs Giants BO1
21:00 Finetwork KOI
Sinmivak
KOI logo vs Los Heretics
iBo, Zwyroo, marlon
BO1
22:00 BISONS ECLUB vs movistar_riders Movistar Riders
Fresskowy
BO1
7 czerwca
18:00 Los Heretics
iBo, Zwyroo, marlon
vs Fnatic TQ BO1
20:00 Rebels Gaming
R4VEN
RebelsGaming logo vs movistar_riders Movistar Riders
Fresskowy
BO1
21:00 Finetwork KOI
Sinmivak
KOI logo vs Giants BO1

Niepokonany HARPOON zmierzy się z Tracynem

Zmagania rozpoczęły się już również w Prime League. Tam mamy aż trzech biało-czerwonych. I jeden z nich również odnosi na razie spore sukcesy. Mowa tutaj o Franciszku "HARPOONIE" Gryszkiewiczu, którego BIG jako jedyne z całej dziesiątki uczestników pozostało niepokonane. Podczas kolejki otwarcia poskromiło SK Gaming Prime, NNO Prime Mateusza "Matisława" Zagórskiego oraz Eintracht Frankfurt. Przed 18-letnim strzelcem kolejne wyzwania już od najbliższego czwartku. Wówczas zmierzy się z Sebastianem "Tracynem" Wojtoniem, który gra pod banderą GamerLegionu. Dzień później natomiast stanie w szranki z E WIE EINFACH.

Zespół Tracyna z kolei poza batalią z BIG będzie jeszcze toczył bój z Eintrachtem Spandau piątkowego wieczora. Postara się tym samym poprawić swój dotychczasowy bilans, który wynosi 1-2. W jeszcze gorszej pozycji znajduje się natomiast formacja Matisława. Ta bowiem zaznała jak na razie trzykrotnie goryczy porażki. Przełamać tę passę postara się już podczas dwóch najbliższych gier. Łatwo natomiast nie będzie, gdyż po drugiej stronie barykady znajdą się reprezentanci MOUZ oraz UOL Sexy Edition.

Transmisja ze wszystkich spotkań będzie dostępna na kanale Twitch ligi.

Harmonogram rozgrywek Polaków w Prime League:

8 czerwca
18:00 GamerLegion
Tracyn
GamerLegion logo vs BIG
HARPOON
BO1
22:00 MOUZ vs NNO Prime
Matisław
BO1
9 czerwca
19:00 UOL Sexy Edition Unicorns Of Love Sexy Edition, UOL SE, logo, uol vs NNO Prime
Matisław
BO1
20:00 E WIE EINFACH vs BIG
HARPOON
BO1
22:00 GamerLegion
Tracyn
GamerLegion logo vs Eintracht Spandau BO1

Bałkańskie pojedynki Polaków

Jednym z ERL-i, który dopiero zaliczy start w tym tygodniu, będzie Esports Balkan League. Tam obecnych jest czterech Polaków. Już w pierwszym meczu tego splitu zobaczymy w akcji jednego z nich. Wojciech "Wojtuś" Świder ze swoim Diamant Esports podejmie Partizan Esports. Sprawdzimy, czy rozgrzewka w Xayoo Cupie przyniosła jakieś korzyści. Ekipa Wojtusia w czwartek natomiast zawalczy z Valiance, a w piątek z Ankorą Gaming Szymona "Kanny" Kawęckiego.

Swoje bitwy rozgrywać będzie jeszcze trójka rodzimych leśników. Wspomniany już Kanna najpierw stanie w szranki z MAGAZĄ, później z Cyber Wolves, a na koniec właśnie zetrze się z DIA. Marcin "behave" Pawlak, czyli nabytek SPIKE Syndicate, na starcie stawi czoła Crvenej zvezdzie, w której składzie znalazł się były reprezentant Teamu ESCA Gaming – Jakub "Uciu" Górniak. Poza bójką z CZV będzie się jeszcze pojedynkować z Partizanem oraz z CWE. Uciu natomiast również podejmie PAR oraz MGZ.

Transmisję z tych pojedynków śledzić będzie można na kanale ligi na Twitchu.

Harmonogram rozgrywek Polaków w EBL-u:

7 czerwca
19:00 Diamant Esports
Wojtuś
vs Partizan Esports BO1
20:00 Ankora Gaming
Kanna
vs MAGAZA BO1
21:00 SPIKE Syndicate
behave
vs Crvena Zvezda Crvena zvezda Esports
Uciu
BO1
8 czerwca
19:00 MAGAZA vs Crvena Zvezda Crvena zvezda Esports
Uciu
BO1
20:00 SPIKE Syndicate
behave
vs Partizan Esports BO1
21:00 Valiance vs Diamant Esports
Wojtuś
BO1
22:00 Ankora Gaming
Kanna
vs Cyber Wolves BO1
9 czerwca
20:00 Ankora Gaming
Kanna
vs Diamant Esports
Wojtuś
BO1
21:00 Crvena zvezda Esports
Uciu
Crvena Zvezda vs Partizan Esports BO1
22:00 SPIKE Syndicate
behave
vs Cyber Wolves BO1

Makk wyrusza na podbój Beneluksu

Reprezentanta Polski mamy również w Elite Series. Mikołaj "Makk" Makówka już we wtorek rozpocznie walkę o mistrzostwo Beneluksu. Na początek stanie w szranki z mCon Esports. Dzień później natomiast pojedynkować będzie się z Teamem 7AM, który miał okazję występować na poprzedniej edycji EMEA Masters.

Transmisja z tych rozgrywek będzie dostępna na kanale ligi na Twitchu.

Harmonogram rozgrywek Polaków w Elite Series:

6 czerwca
21:00 A One Man Army
Makk
vs mCon esports BO1
7 czerwca
20:00 Team 7AM vs A One Man Army
Makk
BO1

Pierwsze potyczki Kikisa i Sebekxa we Włoszech

Swój początek będą miały również zmagania we włoskim PG Nationals. Tam w zeszłym splicie występowało dwóch rodaków: Mateusz "Kikis" Szkudlarek w Axolotl oraz Sebastian "Sebekx" Smejkal w DREN Esports. Żadna z tych formacji nie zdołała zapewnić sobie wyjazdu na EM. Teraz wspomniana dwójka połączyła siły, zasilając szeregi Atlety Esports. I to właśnie w barwach tej ekipy rozpocznie swoją bitwę już w najbliższy czwartek. Rywalem ATE będzie wówczas aNc Outplayed. W piątkowy wieczór natomiast po drugiej stronie barykady znajdzie się Dsyre Esports.

Transmisję z tych spotkań będzie można oglądać na kanale ligi na Twitchu.

Harmonogram rozgrywek Polaków w PG Nationals:

8 czerwca
19:00 Atleta Esports
Kikis, Sebekx
vs aNc Outplayed BO1
9 czerwca
22:00 Atleta Esports
Kikis, Sebekx
vs Dsyre Esports BO1

Polski oddział w Grecji zaczyna walkę

Znacznie więcej Polaków  swoje wojaże rozpocznie już dzisiaj w Greek Legends League. Do mistrzowskiego składu z WLGaming Esports, którego częścią był Bruno "Bruness" Freund, dołączyli jeszcze Tomasz "EŚCIK" Skwarczyński oraz Paweł "Woolite" Pruski. Pierwszy przeniósł się z GamerLegionu, natomiast drugi przyszedł po nieudanym epizodzie w NORD Esports w lidze Europy Północnej. Rodzime trio z dwójką kompanów będą próbować obronić tytuł. Pierwszy krok w tę stronę będą mieli okazję wykonać już o 21:00, kiedy to zawalczą z Anorthosisem Famagusta Esports. Jutro natomiast około godziny 20:00 rywalem graczy WLG będzie Wild Panthers Esports, a w środę o 21:00 przyjdzie się im się zmierzyć z Panathinaikos AC eSports.

Ale to nie koniec polskich akcentów w Grecji. Szeregi Teamu Phantasma zasilił m.in. Jakub "Ariana" Śliwonik, który do niedawna przywdziewał jeszcze trykot AliorBank Teamu. Ariana pozostał przy swojej nowej roli, lecz wybrał kierunek zagraniczny. Jego Phantasma dziś zmierzy się z Hell Zerolag Esports, jutro podejmie PAO, a w środę zawalczy z GSMC. Pod skrzydłami Pentagon Rejects natomiast znalazł się 18-letni Konrad "QKI" Kukiełka. Młody midlaner występował wcześniej w drugiej lidze greckiej i starał się o awans do pierwszej dywizji. To się nie udało. Samemu QKIEMU udało się jednak pojawić w pierwszej lidze, dołączając właśnie do PR. Na początek zmierzy się z GSMC, które co ciekawe było dwukrotnie lepsze od jego poprzedniej formacji podczas próby zakwalifikowania się do GLL-a. Do trzech razy sztuka? Jutro z kolei będzie musiał stawić czoła HELL, a pojutrze ANO.

Transmisję z tych spotkań będzie można obejrzeć na kanale ligi na Twitchu.

Harmonogram rozgrywek Polaków w GLL-u:

5 czerwca
19:00 Pentagon Rejects
QKI
vs Gamespace MCE BO1
20:00 Hell Zerolag Esports vs Team Phantasma
Ariana
BO1
21:00 WLGaming Esports
Bruness, EŚCIK, Woolite
vs Anorthosis Famagusta Esports BO1
6 czerwca
18:00 Hell Zerolag Esports vs Pentagon Rejects
QKI
BO1
20:00 Wild Panthers Esports vs WLGaming Esports
Bruness, EŚCIK, Woolite
BO1
21:00 Panathinaikos AC eSports vs Team Phantasma
Ariana
BO1
7 czerwca
18:00 Gamespace MCE vs Team Phantasma
Ariana
BO1
20:00 Pentagon Rejects
QKI
vs Anorthosis Famagusta Esports BO1
21:00 Panathinaikos AC eSports vs WLGaming Esports
Bruness, EŚCIK, Woolite
BO1