Entropiq bez oczekiwanych sukcesów

W zespole znaleźli się wówczas Michał "snatchie" Rudzki oraz Mariusz "Loord" Cybulski, którzy wcześniej mieli okazję współpracować ze sobą w Wiśle All iN! Games Kraków. Poza nimi Entropiq zaangażowało graczy o bardziej anonimowych dla przeciętnego kibica nickach i ostatecznie nie pozwoliło to choćby nawiązać do sukcesów poprzedniej drużyny, zdolnej nawet do awansu na Majora. Nic więc dziwnego, że w kwietniu zdecydowano się na zmiany, a formację zasilili o wiele bardziej rozpoznawalni Niclas "PlesseN" Plessen oraz Richard "ritchiEE" Mestdagh. Mimo to do znaczącego skoku jakościowego w międzynarodowych szeregach nie doszło, najwyraźniej więc włodarze z Czech uznali, że kolejne roszady nic już nie dadzą i zamiast tego przesunęli wszystkich zawodników na ławkę rezerwowych.

W trakcie sezonu wiosennego awansowaliśmy z ESEA Main to ESEA Advanced. Zakwalifikowaliśmy się też na MČR LAN w Bratysławie i do późniejszych etapów Y-Games. Z drugiej strony występy w CCT oraz EPL-u nie przyniosły rezultatów, na które liczyliśmy. W efekcie Entropiq nie spełniło naszych ambicji i w związku z tym gamingowa dywizja postanowiła zezwolić naszym graczom na rozpatrywanie nowych opcji na nadchodzący sezon. Sam klub również aktywnie rozgląda się w kwestii możliwości dla nowego przywództwa dywizji. Chcemy podziękować naszym graczom za ich poświęcenie i życzymy im powodzenia w przyszłości – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie Entropiq.

"To była bardzo wyboista droga, ale wszyscy daliśmy z siebie sto procent"

Wraz z końcem miesiąca mój kontrakt z Entropiq wygasa. Chciałbym podziękować organizacji, pracownikom oraz przede wszystkim graczom, wraz z którymi spędziłem czas zarówno na, jak i poza serwerem. To była bardzo wyboista droga, ale wszyscy daliśmy z siebie sto procent i jestem z tego dumny. Przed nami letnia przerwa, przyszedł więc czas na odpoczynek, zebranie myśli i zastanowienie się nad tym, co dalej. CS2 zbliża się wielkimi krokami, więc jeżeli ktoś potrzebuje osoby w dużym doświadczeniem i miłością do gry, to jestem otwarty na rozmowy – przyznał z kolei Loord, który wcześniej miał także okazję współpracować z nieistniejącą już Cowaną Gaming.

Skład Entropiq prezentował się następująco:

Christoph "red" Hinrichs
Michał "snatchie" Rudzki
Filip "AJTT" Dolenský
Niclas "PlesseN" Plessen
Richard "ritchiEE" Mestdagh
Mariusz "Loord" Cybulski (trener)