Vitality i Complexity górą

Zacznijmy jednak od wczorajszych wydarzeń. Czwartkowe zmagania w BLAST Premier rozpoczęły się tak, jak wszyscy się tego spodziewali. Mianowicie mistrzowie świata z Teamu Vitality przejechali się po Evil Geniuses, którym najwyraźniej niedawna kadrowa rewolucja niespecjalnie pomogła. Dodatkowo ze świetnej strony pokazał się nowy nabytek Pszczół, Shahar "flameZ" Shushan, autor aż 36 eliminacji. Z kolei powodów do radości nie ma za to Ninjas in Pyjamas. Podopieczni szwedzkiej organizacji drugą część sezonu 2023 zaczęli od porażki z Complexity. Co ciekawe, katem NIP-u okazał się Jonathan "EliGE" Jablonowski, który dopiero co trafił do coL z Teamu Liquid. A teraz na trzech mapach zdobył aż 71 fragów!

Czwartkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

13 lipca

Półfinał drabinki wygranych grupy A

15:00 Team Vitality 2:0 Evil Geniuses Overpass 16:6
Vertigo 16:3
18:30 Ninjas in Pyjamas 1:2 Complexity Inferno 16:14
Nuke 12:16
Overpass 13:16

mantuu zaczyna zmagania z BIG

A już dziś w akcji oglądać będziemy Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, który powraca do gry po rocznej przerwie. Polski snajper niedawno związał się z BIG i teraz pokaże nam swoje umiejętności na tle liderów rankingu HLTV z Heroic. Nieco później w drugim meczu grupy B nowy, międzynarodowy skład Natus Vincere zagra z Astralis. Dla NAVI będzie to ważny sprawdzian, bo da on odpowiedź na pytanie, czy kadrowa rewolucja da efekty od razu, czy też trzeba będzie na nie trochę poczekać. Dzień zakończy natomiast starcie OG Macieja "F1KA" Miklasa z FaZe Clanem. Drużynie F1KA wakacje również upłynęły pod znakiem personalnych ruchów i to wzmożonych na tyle, że w ekipie ostał się jedynie Polak. Czy jednak nowe nabytki będą w stanie przeciwstawić się FaZe?

Piątkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

14 lipca

Półfinał drabinki wygranych grupy B

12:00 Heroic vs BIG BO3
15:00 Natus Vincere vs Astralis BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy C

18:30 FaZe Clan vs OG BO3

Polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.