G2 niespodziewanie ulega Liquid, EG już za burtą

Najpierw spójrzmy, co podczas rozgrywek BLAST Premier działo się wczoraj. No więc drugą porażkę z rzędu ponieśli Evil Geniuses, którzy tym razem okazali się słabi od Ninjas in Pyjamas. W ten sposób podopieczni amerykańskiej organizacji swoją przygodę z nadchodzącymi play-inami rozpoczną już w pierwszej rundzie. NIP natomiast w kolejnym meczu podejmie Complexity. A wszystko dlatego, że coL w finale górnej drabinki grupy A bez większego oporu poddało się mistrzom świata z Teamu Vitality. Największym zaskoczeniem był jednak wynik potyczki pomiędzy G2 Esports a Teamem Liquid. Po zaciętym boju Samuraje ulegli bowiem kompletnie przebudowanemu TL i tym samym nie mają już marginesu błędów.

Czwartkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

15 lipca

Półfinał drabinki wygranych grupy C

12:00 G2 Esports 1:2 Team Liquid Ancient 9:16
Mirage 19:17
Vertigo 14:16

Finał drabinki wygranych grupy A

15:00 Team Vitality 2:0 Complexity Inferno 16:1
Vertigo 16:6

1. runda drabinki przegranych grupy A

18:30 Evil Geniuses 0:2 Ninjas in Pyjamas Inferno 20:22
Vertigo 11:16

mantuu przed drugą szansą

Tymczasem już dziś drugi mecz w ramach jesiennej fazy grupowej BLAST Premier rozegra mantuu, który nie ma już miejsca na błędy. Jego BIG w pierwszej serii uległo bowiem Heroic i dziś stanie naprzeciwko innej ekipy z Danii, Astralis. Stawką będzie uniknięcie losu Evil Geniuses, gra jest więc warta świeczki. Niemniej kto jest faworytem? W teoretycznie AST, ale tak naprawdę po ostatnich roszadach trudno to jednoznacznie określić. Wcześniej zaś czeka nas mecz na szczycie grupy B, w którym wspomniani już Heroiczni mierzyć się będą z odmienionym Natus Vincere. Oba składy tuż po przerwie wakacyjnej mogły świętować zwycięstwa, teraz jednak jeden z nich pozna smak porażki. Więcej przemawia w tym wypadku za sukcesem Duńczyków, gdyż oni mogą pochwalić się o wiele większym od NAVI zgraniem.

Piątkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

16 lipca

Finał drabinki wygranych grupy B

15:00 Heroic vs Natus Vincere BO3

1. runda drabinki przegranych grupy B

18:30 BIG vs Astralis BO3

Polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.