Było trudno, ale zespół mantuu triumfuje

Najpierw sprawdźmy, co w BLAST Premier działo się wczoraj. Bo przecież działo się sporo – na ten przykład po zwycięstwo sięgnęło BIG! Zespół Mateusza "mantuu" Wilczewskiego po trzymapowej bójce okazał się ostatecznie lepszy od Astralis, chociaż nie przyszło mu to łatwo. Bo przecież na Overpassie sytuacja rozstrzygnęła się dopiero po trzydziestu rundach! Tym samym Duńczycy zaczną play-iny od pierwszej rundy, podczas gdy mantuu i spółka nadal walczą o wyższe rozstawienie. A, nawiasem mówiąc, kilka godzin wcześniej nowy skład Natus Vincere otrzymał bolesną lekcję Counter-Strike'a od Heroic. Liderzy rankingu HLTV bez większych przeszkód rozprawili się bowiem z NAVI i już teraz czekają na rywala w finale grupy B.

Podsumowując – niedzielne wyniki BLAST Premier Fall Groups:

16 lipca

Finał drabinki wygranych grupy B

15:00 Heroic 2:0 Natus Vincere Mirage 16:9
Inferno 16:10

1. runda drabinki przegranych grupy B

18:30 BIG 2:1 Astralis Anubis 8:16
Ancient 16:10
Overpass 16:14

Przed F1KIEM bez wątpienia trudne zadanie

Natomiast dziś o pozostanie na powierzchni postara się drugi z naszych rodaków. Maciej "F1KU" Miklas, bo o nim tu mowa, podejmie jednak wraz ze swoimi kolegami z OG nie byle jakiego rywala, bo słynne G2 Esports! Nie ma więc wątpliwości, że na papierze szanse formacji Polaka nie wydają się za wysokie. Z drugiej strony Samuraje w poprzednim spotkaniu nie mogli liczyć na wsparcie fatalnie spisującego się Rasmusa "HooXiego" Nielsena i jeżeli Duńczyk nie poprawi swojej gry, to może on ułatwić F1KOWI i spółce zadanie. Wcześniej jednak o miejsce w finale grupy C zawalczą między sobą FaZe Clan oraz występujący od niedawna pod europejską flagą Team Liquid. Ten ostatni z jednej strony jest niewiadomą, ale z drugiej wydaje się mieć odpowiednie warunki, by zaskoczyć.

Tak więc poniedziałkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

17 lipca

Finał drabinki wygranych grupy C

15:00 FaZe Clan vs Team Liquid BO3

1. runda drabinki przegranych grupy C

18:30 OG vs G2 Esports BO3

Polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.