OG w 1. rundzie play-in, bo G2 było lepsze

Najpierw warto zwrócić uwagę na wydarzenia w BLAST Premier, które dotyczyły bezpośrednio F1KA. Albowiem Polak i jego nowi koledzy z OG po skrajnie jednostronnym pojedynku ulegli G2 Esports. Samuraje nie musieli się specjalnie napocić, bo na obu mapach stracili zaledwie po sześć rund. Tym samym G2 gra dalej, a tymczasem OG, podobnie jak Astralis i Evil Geniuses, zacznie play-iny już od pierwszej rundy. Natomiast powody do radości mają za to fani Teamu Liquid. Wszystko dlatego, że ich ulubieńcy po wakacyjnych przetasowaniach radzą sobie bardzo dobrze i tym razem rozprawili się z FaZe Clanem. Tym samym Liquid ma już pewne miejsce w finale grupy C, w którym zawalczy o bezpośredni awans na jesienne finały w Kopenhadze.

Podsumowując – poniedziałkowe wyniki BLAST Premier Fall Groups:

17 lipca

Finał drabinki wygranych grupy C

15:00 FaZe Clan 1:2 Team Liquid Inferno 16:11
Mirage 14:16
Ancient 8:16

1. runda drabinki przegranych grupy C

18:30 OG 0:2 G2 Esports Ancient 6:16
Inferno 6:16

Tymczasem już dziś mantuu vs NAVI

Natomiast już dziś trzeci mecz rozegra Mateusz "mantuu" Wilczewski. BIG, gdzie występuje polski snajper, poznało już zarówno smak porażki, jak i zwycięstwa. Niemniej o to drugie będzie trudno, bo w finale dolnej drabinki grupy B podopieczni niemieckiej organizacji zagrają ze słynnym Natus Vincere. Z jednej strony nowe NAVI jeszcze do końca nie przekonuje, ale z drugiej wciąż ma w swoim składzie potężne indywidualności, które mogą wpłynąć na wynik pojedynku. Ale to dopiero o 18:30, a kilka godzin wcześniej w decydującym spotkaniu drabinki przegranych grupy A zmierzą się ze sobą Complexity oraz Ninjas in Pyjamas. Nawiasem mówiąc, to już druga bezpośrednia potyczka tych formacji na trwającej imprezie, a poprzednim razem górą będzie coL. Czy tak samo będzie i teraz?

Tak więc wtorkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

18 lipca

Finał drabinki przegranych grupy A

15:00 Complexity vs Ninjas in Pyjamas BO3

Finał drabinki przegranych grupy B

18:30 Natus Vincere vs BIG BO3

Polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.