mantuu, podobnie jak F1KU, też w 1. rundzie play-inów

Niemniej wiadomo już, że bezpośrednio po awans na finały BLAST Premier nie sięgnie Mateusz "mantuu" Wilczewski. BIG, którego zawodnikiem jest polski snajper, uległo bowiem wczoraj Natus Vincere. W efekcie podopieczni niemieckiej organizacji rozpoczną przygodę z play-inami już w pierwszej rundzie, czyli podobnie jak Maciej "F1KU" Miklas i jego OG. Powodów do radości nie mają również fani Complexity. Ich ulubieńcy jeszcze w pierwszej serii starć poradzili sobie z Ninjas in Pyjamas, ale wczoraj nie zdołali powtórzyć swojego wyczynu. Nie, żeby nie byli tego blisko, ale na decydującym Nuke'u wypuścili z rąk prowadzenie 15:10 i ostatecznie polegli po dogrywce wynikiem 20:22.

Podsumowując – wtorkowe wyniki BLAST Premier Fall Groups:

18 lipca

Finał drabinki przegranych grupy A

15:00 Complexity 1:2 Ninjas in Pyjamas Mirage 9:16
Overpass 16:7
Nuke 20:22

Finał drabinki przegranych grupy B

18:30 Natus Vincere 2:0 BIG Ancient 16:11
Mirage 16:14

Bój NIP-u i Vitality o bez wątpienia dużą stawkę

Tymczasem dziś, jak zostało wspomniane, zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A. O pierwsze miejsce i tym samym bezpośredni awans na jesienne finały BLAST Premier 2023 zawalczą między sobą Team Vitality oraz wspomniany już NIP. Nie ulega wątpliwości, że faworytami będą obecnie panujący mistrzowie świata, którzy jak dotychczas nie tylko nie przegrali meczu, ale nawet nie stracili mapy. Wcześniej jednak czeka nas inny pojedynek dwóch czołowych formacji. Przecież naprzeciwko siebie staną FaZe Clan oraz G2 Esports. Stawka będzie w tym wypadku znacząca, bo zwycięzca awansuje do finału grupy C, natomiast przegrany wyląduje w pierwszej rundzie play-inów.

Tak więc środowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

19 lipca

Finał drabinki przegranych grupy C

15:00 FaZe Clan vs G2 Esports BO3

Finał grupy A

18:30 Team Vitality vs Ninjas in Pyjamas BO3

Polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Ponadto po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.