EDG kontra WE na początek play-offów LPL-a

Już na samym początku czeka nas bardzo ciekawa batalia, w której zmierzą się reprezentanci Edward Gaming oraz Teamu WE. Obie ekipy nie najlepiej zakończyły etap zasadniczy rywalizacji w LPL-u, bowiem poniosły kilka porażek na odchodne. I w ten sposób formacja Jiana "Uziego" Zi-Hao spadła na ósme miejsce, natomiast Wang "Hope" Jie i spółka na dziewiąte. Zespoły dzieliła tylko jedna wygrana względem siebie. Można zatem spodziewać się bardzo wyrównanej batalii, choć z pewnością bardziej faworyzowane będzie EDG. Jest to też istotne spotkanie jeszcze z innego powodu. Mianowicie 26-letni strzelec rozegra swoją pierwszą serię best of 5 od września 2019 roku, kiedy to jeszcze bronił barw Royal Never Give Up.

A skoro o RNG mowa, to przedstawiciele tej organizacji zawalczą o awans już jutro. Ich przeciwnikami będą zawodnicy Ninjas in Pyjamas. Podobnie jak w przypadku poprzedniego zestawienia formacje różnią się jednym zwycięstwem, gdzie korzystniejszy bilans posiadają Królewscy. Co ciekawe jednak ci nie byli w stanie triumfować w ostatnim bezpośrednim pojedynku z NIP-em. Jutro zatem będą mieć idealną szansę, aby się zrewanżować.

Kto zagra w drugiej rundzie?

W najbliższy weekend rozegrają się starcia drugiej rundy. Wówczas zwycięzcy poprzednich meczów staną w szranki z zespołami, które już czekają na swoich oponentów. Są to Oh My God oraz Weibo Gaming. OMG podejmie triumfatora batalii pomiędzy EDG a WE, WBG zaś stawi czoła wygranemu pary RNG – NIP. Obie drużyny, które znalazły się bezpośrednio w drugich pojedynkach play-offów LPL-a będą zdecydowanymi faworytami swoich potyczek. Wszak posiadają znacznie lepszy bilans niż którakolwiek z ekip z pierwszych bijatyk. Ponadto miały już okazję raz zwyciężać każdego ze swoich potencjalnych oponentów w tym splicie zmagań.

Harmonogram meczów bieżącego tygodnia play-offów LPL:

20 lipca
11:00 Edward Gaming edward gaming, lpl vs team we, lpl Team WE BO5
21 lipca
11:00 Royal Never Give Up Royal Never Give Up (RNG), lpl vs Ninjas in Pyjamas Ninjas in Pyjamas BO5
22 lipca
11:00 Oh My God omg logo, lpl vs tbd TBD BO5
23 lipca
11:00 Weibo Gaming weibo gaming, lpl vs tbd TBD BO5

Rywalizację w ramach play-offów LPL 2023 Summer śledzić będziecie mogli na angielskojęzycznej transmisji na Twitchu.