NIP lepszy od Vitality!

NIP jeszcze przed startem meczu skazywany był na pożarcie i też trudno się dziwić. Wszak podopieczni szwedzkiej organizacji zmagania w jesiennej fazie grupowej zaczęli od porażki z Complexity, co raczej nie budowało wrażenia zbyt dużej ich siły. Tym razem jednak Kristian "k0nfig" Wienecke i spółka wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i po dwóch zaciętych mapach pokonali Vitality. Tym samym mogą już szykować się do wyjazdu do Kopenhagi na jesienne finały BLAST Premier. Bezpośredniego awansu nie zgarnie natomiast G2 Esports. Wszystko dlatego, że popularni Samurajowie niespodziewanie ulegli FaZe Clanowi. A to oznacza, że swojej szansy będą musieli szukać w play-inach, podczas gdy FaZe pozostaje w grze o pierwsze miejsce w grupie C.

Podsumowując – środowe wyniki BLAST Premier Fall Groups:

19 lipca

Finał drabinki przegranych grupy C

15:00 FaZe Clan 2:0 G2 Esports Nuke 16:7
Mirage 16:11

Finał grupy A

18:30 Team Vitality 0:2 Ninjas in Pyjamas Mirage 13:16
Overpass 14:16

NIP już z awansem. Ale kto będzie kolejny?

Tak więc NIP ma już zapewnione miejsce na BLAST Premier Fall Finals. Dziś jednak poznamy dwie kolejne ekipy, które będą mogły już teraz szykować się do wylotu do Danii. Najpierw do boju staną Heroic oraz Natus Vincere, które miały już okazję mierzyć się ze sobą podczas fazy grupowej. Poprzednio górą byli Heroiczni i wydaje się, że także i tym razem to oni mają na papierze więcej argumentów. Do powtórki dojdzie także podczas spotkania Teamu Liquid z FaZe Clanem. W tym wypadku występujące od niedawna od europejską flagą TL spróbuje po raz drugi z rzędu rozprawić się z trzecią drużyną rankingu HLTV. I bez wątpienia wydaje się, że ma spore szanse na to, by to osiągnąć.

Tak więc czwartkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

20 lipca

Finał grupy B

15:00 Heroic vs Natus Vincere BO3

Finał grupy C

18:30 Team Liquid vs FaZe Clan BO3

Polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Ponadto po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.