Heroic i FaZe ostatecznie jadą do Kopenhagi

Ale nim przejdziemy do Mateusza "mantuu" Wilczewskiego i Macieja" F1KA" Miklasa, rzućmy szybko okiem na wczorajsze wydarzenia. A są one istotne, bo bilet na rozgrywane w stolicy swojej ojczyzny zawody zagwarantowali sobie gracze Heroic. Duńska piątka po naprawdę zaciętym boju pokonała ostatecznie Natus Vincere i dzięki temu zajęła pierwsze miejsce w grupie B. Z kolei na szczycie grupy C wylądował FaZe Clan. Podopieczni amerykańskiej organizacji wzięli bowiem rewanż na Teamie Liquid. Wspomniane TL jeszcze kilka dni temu niespodziewanie pozostawiło FaZe w pokonanym polu, ale w czwartek tylko momentalnie stawiało opór i finalnie poległo po wcale nie tak wyrównanym starciu.

Podsumowując – czwartkowe wyniki BLAST Premier Fall Groups:

20 lipca

Finał grupy B

15:00 Heroic 2:1 Natus Vincere Mirage 16:11
Inferno 14:16
Nuke 16:12

Finał grupy C

18:30 Team Liquid 0:2 FaZe Clan Overpass 7:16
Ancient 11:16

F1KU vs mantuu, czyli krótko mówiąc: polski mecz

A teraz wreszcie możemy już skupić się na mantuu i F1KU. Wszystko dlatego, że BIG i OG, których zawodnikami są Polacy, rozegrają dziś bezpośredni mecz w 1. rundzie fazy play-in. Tym razem miejsca na błędy już nie będzie, bo przegrana oznaczać będzie konieczność gry na jesiennym BLAST Premier Showdown. Faworytem w tym wypadku wydają się podopieczni niemieckiej organizacji, gdyż oni, w przeciwieństwie do rywali, posiadają jakiekolwiek zgranie. Wcześniej jednak czeka nas spotkanie z udziałem Astralis oraz Complexity. Oba zespoły bez wątpienia mają mocarstwowe ambicje, ale oba też są daleko od sprostania tymże ambicjom. A dla jednego z nich dziś droga na jesienne finały BLAST Premier zdecydowanie się skomplikuje i wydłuży.

Tak więc piątkowy harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

21 lipca

1. runda play-inów

15:00 Astralis vs Complexity BO3
18:30 OG vs BIG BO3

Polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Ponadto po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.