Astralis lepsze od Liquid

O awansie Astralis przesądził sobotni pojedynek z Teamem Liquid. Nicolai "dev1ce" Reedtz i spółka przystępowali do niego po tym, jak w poprzedniej fazie ulegli zarówno Natus Vincere, jak i BIG. Potem jednak już w play-inach poradzili sobie z Complexity, ale nadal to Liquid wydawało się faworytem. Niemniej przewidywania okazały się zwodnicze, bo to Duńczycy wypadli wczoraj lepiej, triumfując zarówno na Overpassie, jak i Inferno i zamykając całe spotkanie wynikiem 2:0. Z marzeniami o awansie pożegnali się już natomiast Evil Geniuses. Podopieczni amerykańskiej organizacji przegrali z G2 Esports, aczkolwiek trzeba im oddać, że długo stawiali opór. W efekcie wylądowali za burtą dopiero po dogrywce na trzeciej mapie.

Podsumowując – sobotnie wyniki BLAST Premier Fall Groups:

22 lipca

1. runda play-inów

15:00 Evil Geniuses 1:2 G2 Esports Inferno 7:16
Nuke 16:13
Mirage 15:19

2. runda play-inów

18:30 Team Liquid 0:2 Astralis Overpass 11:16
Inferno 9:16

Kto dołączy do Astralis, FaZe, Heroic i NIP-u?

Tymczasem już dziś ostatni dzień BLAST Premier Fall Groups 2023. I oczywiście podczas niego dowiemy się, kto dołączy do Astralis, FaZe Clanu, Heroic i Ninjas in Pyjamas. Tak więc ostatnie dwa bilety na jesienne finały w Kopenhadze walczą m.in. mistrzowie świata z Teamu Vitality, przed którymi mecz z Mateuszem "mantuu" Wilczewskim i jego kolegami z BIG. Niemniej prawdziwym hitem niedzieli będzie starcie Natus Vincere z G2 Esports. Wszakże dwie utytułowane ekipy stoczą bezpośredni bój i już teraz możemy mieć pewność, że jedna z nich nie pojawi się na prestiżowym lanie. Która? To trudne pytanie, bo zarówno NAVI, jak i G2 po przerwie wakacyjnej mają swoje problemy ze stabilizacją formy.

Tak więc niedzielny harmonogram BLAST Premier Fall Groups:

23 lipca

2. runda play-inów

15:00 Team Vitality vs BIG BO3
18:30 Natus Vincere vs G2 Esports BO3

Na koniec warto zaznaczyć, że polskojęzyczna transmisja z BLAST Premier Fall Groups 2023 dostępna będzie na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Ponadto po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.