Najlepsi zawalczą o mistrzostwo świata!

Europejski VALORANT będzie w tym wypadku reprezentowany aż przez pięć formacji! Największe nadzieje pokłada się oczywiście we Fnatic, gdzie zmiennikiem jest Maks "kamyk" Rychlewski. Czarno-Pomarańczowi to triumfatorzy obu tegorocznych lanów, czyli LOCK//IN São Paulo oraz Masters Tokyo. Nie ulega też wątpliwości, że są oni w fenomenalnej formie. I nie jest to dobra informacja dla Bilibili Gaming, ZETA DIVISION oraz NRG, bo to właśnie te zespoły będą grupowymi rywalami Emira "Alfajera" Bedera i jego partnerów. Inny przedstawiciel Starego Kontynentu, FUT Esports, znalazł się natomiast w grupie B, gdzie wylądowały również Evil Geniuses, FPX i T1. Tymczasem zbiór A to Edward Gaming, Giants, KRÜ Esports i Paper Rex.

Niemniej już teraz grupą śmierci możemy obwołać tę oznaczoną literą D. Przecież to tam trafiły m.in. Natus Vincere i Team Liquid, czyli dwaj przedstawiciele Europy. Czeka ich jednak bój z LOUD, czyli triumfatorami ubiegłorocznego VALORANT Champions, którzy spróbują zapisać się w historii jako pierwszy zespół, który obronił swój tytuł. Ostatni slot zgarnęło natomiast DRX, czyli czołowy przedstawiciela sceny pacyficznej. Możemy więc spodziewać się tam ogromnych emocji i na ten moment trudno powiedzieć, czy składy dowodzone przez Kyrylo "ANGE1A" Karasova i Igora "Redgara" Vlasova będą w stanie przebrnąć przez ten etap. Wszystko dlatego, że awans do play-offów zgarną tylko po dwie drużyny z każdej z grup.

Grupy VALORANT Champions 2023:

Grupa A Grupa B
Edward Gaming Giants Evil Geniuses FPX
KRÜ Esports Paper Rex FUT Esports
T1
Grupa C Grupa D
Bilibili Gaming Fnatic DRX LOUD
NRG ZETA DIVISION Natus Vincere Team Liquid

VALORANT Champions 2023 odbędzie się między 6 a 26 sierpnia w Los Angeles. Pula nagród nie jest jeszcze znana, ale warto pamiętać, że rok temu wyniosła ona okrągły milion dolarów, więc podobnie będzie prawdopodobnie i tym razem.