Polki z Anonymo odpadają

Zawodniczki Anonymo dzień po porażce z Acend Rising stanęły naprzeciwko FUT JEFF. Turecki skład, którego członkiniami są byłe graczki GUILD X, Neslişah "Ness" Demir i Yağmur "Smurfette" Gündüz, jeszcze w fazie grupowej spisał się podobnie do Anonimowych. Wszak oba zespoły wypracowały bilans 4-3. O ile jednak Polki dostały się do górnej drabinki, tak Turczynki zaczęły od razu w drabince dolnej, nie mając tym samym miejsca na błędy. I takiego błędu nie popełniły, bo środowy mecz przez większość czasu przebiegał pod ich dyktando. Widoczne to było szczególnie na mapie Split, gdzie ANO schodziło na przerwę przy wyniku 2:10! Potem co prawda polskim strzelczyniom udało się nieco skrócić dystans, ale nie dało to zwycięstwa.

Zamiast tego Anonymo poległo 7:13 i musiało walczyć o życie na Pearl. Tam podopieczne Pawła "SaroXa" Stańczyka wyglądały już lepiej i bardzo długo szły ze swoimi oponentkami łeb w łeb. Nie było to zresztą zaskoczenie, wszak to właśnie Polki zdecydowały się na wybór właśnie tej mapy. Wracając jednak do samego spotkania – po zmianie stron i przejściu do obrony Anonimowe nadal starały się dotrzymywać kroku FUT. I znowu po części się to udawało, ale turecka formacja punktowała minimalnie częściej. I to właśnie to przesądziło o tym, że to ona zatriumfowała 13:9. Tym samym udało jej się zamknąć mecz wynikiem 2:0, co oznaczało, że dla naszych rodaczek sezon już się zakończył.

Czekamy na kolejny split

Tak więc FUT JEFF już dziś o 18:00 podejmie inną drużynę znad Bosforu, BBL Queens. Z kolei TIGER Anonymo w akcji zobaczymy ponownie w połowie września. To bowiem wtedy rozpocznie się trzeci tegoroczny split VCT Game Changers w regionie EMEA. Wtedy też Polki przystąpią do ostatecznego boju o awans na nadchodzące mistrzostwa świata w São Paulo.