Problemy wizowe Ax1Le'a!

W tym wypadku mowa o Cloud9, które dopiero co dokonało znaczących roszad personalnych. Podczas przerwy wakacyjnej szeregi zespołu zasilili Denis "electroNic" Sharipov oraz Ilya "Perfecto" Zalutskiy, czyli dwa dotychczasowe filary Natus Vincere. Rosjanie wskoczyli do składu w miejsce Timura "bustera" Tulepova i Vladislava "nafany'ego" Gorshkova. Na papierze roszada ta w oczywisty sposób rozbudziła wyobraźnię, ale i nadzieje. Wszak C9 zyskało dwóch jednocześnie doświadczonych, jak i utytułowanych zawodników, którzy w swoim CV mają nawet mistrzostwo świata. Los bywa jednak złośliwy, bo na debiut nowego Cloud9 w domyślnym zestawieniu przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Pomimo naszych największych wysiłków proces aplikowania o wizę przez Sergeya "Ax1Le'a" Rykhtorova jest opóźniony z powodu problemów technicznych po stronie centrum przetwarzania wiz. Spodziewamy się, że dołączy on do nas w Kolonii przed fazą pucharową – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie organizacji. Z tego też powodu podczas grupowych zmagań na IEM Cologne miejsce Ax1Le'a zajmować będzie wspomniany już buster. To bez wątpienia spore osłabienie Cloud9. Z jednej strony Rykhtorov jest jedną z gwiazd zespołu, a z drugiej Tulepov po przenosinach z Virtus.pro nigdy tak naprawdę nie zachwycał. Pytanie więc, czy C9 zdoła dostać się do play-offów i gracz, który na razie nie przybył do Niemiec, będzie miał w ogóle szansę, by zagrać?

Skład Cloud9 w fazie grupowej IEM Cologne 2023:

Dmitry "sh1ro" Sokolov
Abay "HObbit" Khasenov
Timur "buster" Tulepov
Denis "electroNic" Sharipov
Ilya "Perfecto" Zalutskiy
Konstantin "groove" Pikiner (trener)

Przypomnijmy, że pierwszy mecz Cloud9 już w sobotę o godzinie 12:30. Wtedy też podopieczni Konstantina "groove'a" Pikinera zmierzą się z niepokonanym w play-inach Fnatic. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Cologne 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM