Pan trener NEO

Wspomniany NEO od wielu miesięcy pozostawał poza regularną grą. Mimo to członek legendarnej Złotej Piątki nigdy oficjalnie nie ogłosił zakończenia profesjonalnej kariery. Ale też trudno wyobrazić sobie, by teraz nagle miał samodzielnie łapać się za myszkę i klawiaturę, gdy przed nim ekscytujące, ale i trudne wyzwanie. Polak został bowiem tymczasowo mianowany głównym trenerem FaZe Clanu, czyli organizacji, w której w przeszłości miał okazję występować przez kilka miesięcy. Jego debiut trenerski przypada właśnie na dzisiejszą niedzielę. Wtedy też jego nowi podopieczni staną naprzeciwko Ninjas in Pyjamas, którzy na IEM Cologne grają od fazy play-in. I w poprzednich meczach pokazali się z dość niestabilnej pod kątem formy strony, co może dawać NEO nadzieję na korzystny rezultat.

9INE walczy o życie

Ponadto emocjonować się będziemy dziś poczynaniami 9INE. Polska piątka we wczorajszym meczu niespodziewanie wypuściła z rąk zwycięstwo i tym samym wyczerpała już limit błędów. Dlatego też teraz czeka ją spotkanie o życie, w którym zmierzy się ona z Cloud9. Z jednej strony ekipę tę dopiero co zasilili Denis "electroNic" Sharipov i Ilya "Perfecto" Zalutskiy z Natus Vincere. Z drugiej zaś z powodu problemów wizowych awaryjnie do składu włączony został Timur "buster" Tulepov. Pytanie, który z tych aspektów będzie miał większe znaczenie? Bo nie da się ukryć, że na papierze C9 jest o wiele mocniejsze od zawodników Piotra "nawrota" Nawrockiego, a ponadto również ma nóż na gardle.

To oczywiście jeszcze nie koniec polskich akcentów. Już w pierwszej serii przygodę z grupowymi zmaganiami rozpocznie OG. Drużyna Macieja "F1KA" Miklasa niespodziewanie przeszła przez play-iny kosztem półfinalistów Majora z Apeks. Teraz jednak na jej drodze staną obecnie panujący mistrzowie świata z Teamu Vitality. Szansę na awans do fazy pucharowej mają natomiast Paweł "dycha" Dycha i Szymon "kRaSnaL" Mrozek. Ten pierwszy wraz ze swoimi partnerami z ENCE stanie naprzeciwko Fnatic. Z kolei drugiego, który na co dzień broni barw Monte, czeka bój z liderami rankingu HLTV z Heroic, którzy wczoraj musieli potężnie namęczyć się z TheMongolZ.

Niedzielny harmonogram IEM Cologne 2023:

30 lipca

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B

12:30 Team Vitality vs OG BO3

1. runda drabinki przegranych grupy A

12:30 Cloud9 vs 9INE BO3

Ćwierćfinał drabinki wygranych grupy B

16:00 FaZe Clan vs Ninjas in Pyjamas BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy A

16:00 Fnatic vs ENCE BO3
19:30 Monte vs Heroic BO3

1. runda drabinki przegranych grupy A

19:30 GamerLegion vs TheMongolZ BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji na temat IEM Cologne 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM