siuhy po zemstę za finał Majora

Dzień zaczniemy od mocnego uderzenia, którego częścią będzie Kamil "siuhy" Szkaradek. MOUZ, gdzie Polak pełni rolę prowadzącego, zmierzy się bowiem z Teamem Vitality o awans do fazy pucharowej. Dla Szkaradka będzie to okazja, by wziąć rewanż za porażkę w finale Majora w Paryżu. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu dowodzony przez 20-latka GamerLegion sięgnął po wicemistrzostwo świata w CS:GO, przegrywając w decydującej potyczce właśnie z Vitality. Teraz jednak wydaje się, że Myszy po ostatnich kadrowych przetasowaniach są w formie i mogą przynajmniej podjąć rzuconą przez TV rękawicę. A jeżeli siuhy utrzyma wysoki poziom prowadzenia, to kto wie – być może będziemy świadkami niespodzianki?

W kolejnej serii starć miejsce w play-offach będzie mógł zapewnić sobie też FaZe Clan. Podopieczni Filipa "NEO" Kubskiego wczoraj okazali się lepsi od Ninjas in Pyjamas i teraz staną w szranki z G2 Esports. Równolegle do boju o życie przystąpi Maciej "F1KU" Miklas. Jego OG czeka jednak piekielnie trudne zadanie, bo rywalem będzie niezmiennie groźne Natus Vincere. Przed równie wymagającym zadaniem stanie Szymon "kRaSnaL" Mrozek. Jego Monte, by pozostać na IEM Cologne, będzie musiało poradzić sobie z Cloud9. Dla polskiego zawodnika będzie to szansa, by pomścić rodaków z 9INE, którzy wczoraj zostali przez C9 wyrzuceni za burtę niemieckiego turnieju.

Poniedziałkowy harmonogram IEM Cologne 2023:

31 lipca

Półfinał drabinki wygranych grupy B

12:30 MOUZ vs Team Vitality BO3

1. runda drabinki przegranych grupy B

12:30 Astralis vs Ninjas in Pyjamas BO3
16:00 Natus Vincere vs OG BO3

Półfinał drabinki wygranych grupy B

16:00 G2 Esports vs FaZe Clan BO3

2. runda drabinki przegranych grupy A

19:30 Fnatic vs GamerLegion BO3
19:30 Cloud9 vs Monte BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji na temat IEM Cologne 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM