ENCE 2 : 1 Heroic
Nuke 16:12 | Overpass 8:16 | Mirage 16:14

dycha i spółka zaczynają od wygranej

Pierwsza tego wieczoru pistoletówka padła łupem zespołu, w którym występuje dycha. Co więcej, po chwili zgarnął on też rundę numer dwa, ale były to tylko miłe złego początki. Bardzo szybko bowiem na właściwe tory wskoczyło Heroic. Grający w obronie Duńczycy bardzo szybko odrobili straty, a potem zaczęli budować własną przewagę. Niemniej ENCE nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i tuż przed przerwą zdobyło się na jeszcze jeden zryw. I to on dał ekipie naszego rodaka fantastyczny wynik 7:8. Po chwili popularne Ośmiornice przeniosły się do obrony i zręcznie wysunęły się na czoło. Skład Dychy odskoczył najpierw na cztery, a potem na pięć oczek. I chociaż Heroic dwukrotnie obroniło punkt mapowy, to finalnie musiało ulegnąć 12:16. Szczególnie że dycha w tej potyczce ustrzelił 24 fragi.

Ten sukces ewidentnie uskrzydlił ENCE, które na Overpassie ruszyło z wysokiego C. Formacja naszego rodaka w najlepszym momencie prowadziła już 6:2 i mogła z optymizmem patrzeć w przyszłość. Optymizm ten został jednak szybko zmącony, bo gdy Heroic raz się przebudziło, to nie miało zamiaru ponownie dać się uśpić. Zamiast tego liderzy rankingu HLTV brutalnie obnażyli wszelakie niedociągnięcia we wrogiej defensywie. Dzięki temu jeszcze przed zmianą stron zyskali oni trzypunktową przewagę, a ich humorów nie popsuł nawet fakt, iż Ośmiornice znowu zgarnęły pistoletówkę. Ta nie zmieniła zbyt wiele, bo to wciąż piątka ze Skandynawii rozdawała karty. I błyskawicznie wszystko zakończyła, zamykając mecz w 24 rundach, po których zatriumfowała 16:8.

Zacięty Mirage na korzyść ENCE!

Z tego też powodu zobaczyliśmy Mirage'a. To ta mapa miała przesądzić o tym, kto awansuje bezpośrednio do półfinału IEM Cologne 2023. I jak na decydującą potyczkę przystało, nie brakowało zwrotów akcji. Żadna z ekip nie potrafiła bowiem na dobre zdominować swojego rywala. Natomiast oglądaliśmy okresową dominację raz ze strony jednych, raz ze strony drugich. Po pierwszej połowie wydawało się, że na tej wymianie lepiej wyszło Heroic, bo to właśnie ta ekipa prowadziła 8:7. A na dodatek miała przed sobą grę po stronie broniącej! Ale dycha i spółka bynajmniej się tym nie przejęli.

Nie ruszyło ich nawet to, że Duńczycy powoli, acz sukcesywnie powiększali swój dorobek. Ale warto pamiętać, że ENCE miało po swojej stronie Guya "NertZa" Iluza. Izraelczyk wielokrotnie ratował skórę swojej drużynie i nawet w momencie, gdy scoreboard wskazywał 14:14, nie bał się on brać na siebie ciężaru odpowiedzialności. Same Ośmiornice natomiast wykazały się niesamowicie zimną krwią i w decydującym momencie nie pozwoliły sobie na błędy. Wręcz przeciwnie – wyprowadziły one dwa kończące ciosy, posyłając liderów rankingu HLTV na deski wynikiem 16:14.


Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Cologne 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM