JD Gaming vs
(11:00, BO5)
LNG Esports

Aktualni mistrzowie LPL-a obronią tytuł?

Przez ostatnie miesiące siedemnaście drużyn walczyło ze sobą, aby zostały tylko dwie, które mierzyć się będą o tytuł mistrza LPL. W decydującej batalii znalazły się JDG oraz LNG. I jak jeszcze obecność Zhuo "knighta" Dinga i jego towarzyszy nie jest niczym zaskakującym, tak awans podopiecznych Changa "Poppy'ego" Po-Hao zdumiewa nieco bardziej. Oczywiście, Smoki w tym splicie zmagań radziły sobie naprawdę dobrze, lecz przez większość czasu utrzymywały się poza podium. Dopiero ostatnia kolejka pozwoliła tej drużynie wskoczyć na trzecią lokatę. Mimo to nadal nie była ona nawet blisko przebicia się do top 2, które oblegane było przez zawodników JDG oraz Bilibili Gaming. I wydawało się, że to właśnie powtórkę finału zeszłego splitu przyjdzie nam obejrzeć po raz kolejny. Plany ekipy Zena "Bina" Ze-Bina o awansie do finału pokrzyżowało właśnie LNG, które w minionym pojedynku rozprawiło się ze swoimi przeciwnikami 3:1, sprawiając nie lada niespodziankę.

Niemniej mimo wszystko faworytem dzisiejszej potyczki będą złoci medaliści wiosennej edycji LPL-a. Ci nadal utrzymują najwyższy poziom i prezentują znakomitą formę. Dodatkowo w półfinałowym spotkaniu byli w stanie całkowicie rozbić zespół Bina, który w tamtym starciu był bezbronny. Finałowa seria, tak czy siak, powinna być jednak bardzo emocjonująca, a przynajmniej na taką się zapowiada. Mowa tutaj przecież o rywalizacji pomiędzy dwiema najlepszymi ekipami tak silnej ligi, jaką są chińskie zmagania. Ponadto obie formacje miały ze sobą już szansę raz się zetrzeć w tej odsłonie play-offów i wówczas triumfator był znany dopiero po pięciu grach. Szykuje się zatem naprawdę dobra dawka ligi legend, którą bacznie śledzić powinien każdy fan esportowej sceny LoL-a.

Wielki finał rozpocznie się o godzinie 11:00. Najpierw zobaczymy ceremonię otwarcia, a później drużyny przejdą do batalii o mistrzostwo LPL 2023 Summer. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na Twitchu w angielskojęzycznej wersji.