Mistrzowie świata vs C9, a potem derby Danii

Pucharowe zmagania na IEM Cologne rozpocznie pojedynek wagi ciężkiej. W jednym z narożników zobaczymy przecież Team Vitality, obecnie panujących mistrzów świata. Ci do Niemiec jechali ze sporymi nadziejami, ale w minionych dniach zaliczyli już jedno potknięcie. Wszak przyszło im uznać wyższość G2 Esports. Rywalem Pszczół będzie Cloud9, które w inauguracyjnej serii starć okazało się słabsze od Fnatic. Z tego też powodu zespół zasilony niedawno przez Denisa "electroNica" Sharipova i Ilyę "Perfecto" Zalutskiyego musiał cały czas walczyć o życie. I przetrwał, trzykrotnie triumfując z nożem na gardle i wyrzucając za burtę m.in. Polaków z 9INE. Teraz zostanie jednak wzmocniony. Z problemami wizowymi uporał się już Sergey "Ax1Le" Rykhtorov, dzięki czemu wspomoże on swoich klubowych partnerów.

Kilka godzin później czekają nas natomiast derby Danii. Derby, których faworytem jeszcze kilka lat temu bez wątpienia byłoby Astralis. Obecnie jednak formacja, która ma na swoim koncie cztery mistrzostwa świata, próbuje powrócić do dawnej chwały. Pomóc jej w tym stara się Nicolai "dev1ce" Reedtz, który po kompletnie nieudanej przygodzie z Ninjas in Pyjamas ewidentnie odżył i znowu jest groźny. Ale nie wydaje się, by Heroic się go bało. Liderzy rankingu HLTV mają wszak swoje argumenty, a największymi z nich są zgranie i kolektyw. Podopieczni Richarda "Xizta" Landströma jako jedni z niewielu latem nie dokonali żadnej zmiany i to z pewnością gra na ich korzyść. A także sprawia, że każdy wynik inny niż ich dzisiejsza wygrana będzie sporą niespodzianką.

Piątkowy harmonogram IEM Cologne 2023:

4 sierpnia

Ćwierćfinał

15:30 Team Vitality vs Cloud9 BO3
19:00 Heroic vs Astralis BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji na temat IEM Cologne 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM