Finalista play-offów LPL z awansem na Worlds

W finale fazy pucharowej LPL spotkali się tego lata reprezentanci JD Gaming i LNG Esports. I choć faworytem tego zestawienia byli dotychczasowi mistrzowie, tak ekipa Lee "Tarzana" Seung-yonga postawiła naprawdę duży opór. W efekcie rywalizacja trwała pełny dystans i dopiero po piątej potyczce JDG mogło cieszyć się z kolejnego tytułu w swojej gablocie. Wraz z wygraną złotych medalistów Mid-Season Invitational 2023 awans na Worlds otrzymali gracze Bilibili Gaming w związku z lepszą sytuacją punktową. Smoki natomiast musiały się obejść smakiem, ale to nie był jeszcze koniec ich szans na ewentualne zdobycie biletu na mistrzostwa świata.

Okazja nadarzyła się już dzień później, kiedy to rozpoczęły się finały sezonu. W nich cztery formacje walczą o pozostałe dwie wejściówki na najważniejszą imprezę w roku. I jak się okazało Tarzan i spółka wykorzystali swoją szansę w stu procentach, bowiem zdołali triumfować w swoim starciu. Rywalem LNG było Edward Gaming, które akurat w minionej edycji zmagań w LPL-u nie zachwycało. Fazę zasadniczą EDG zakończyło bowiem dopiero na ósmym miejscu. W play-offach Jian "Uzi" Zi-Hao i jego towarzysze radzili sobie już znacznie lepiej niż w pierwszej części splitu, pokonując najpierw Team WE, a później Oh My God. Brygadę 26-letniego strzelca zatrzymało dopiero Top Esports, choć i tam o wygraną było bardzo blisko, bo mecz zakończył się wynikiem 3:2. Niemniej oznaczało to koniec zmagań dla Uziego i spółki, gdyż był to jeszcze etap bez ewentualnego spadnięcia do drabinki przegranych. Wczoraj również się im nie poszczęściło, bo górą było LNG, wygrywając 3:1.

Ostatni bilet na mistrzostwa świata i trzech chętnych

Dla EDG jednak jeszcze nie wszystko stracone. Zespół ten mimo porażki przeszedł do decydującego starcia, w którym zmierzy się z kimś z dwójki Top Esports a Weibo Gaming. Ekipy te bowiem walczą dzisiaj właśnie o swoje życie w drugim pojedynku pierwszej rundy. Spotkanie o awans na Worlds 2023 rozegra się już jutro o godzinie 11:00, a transmisję z tego pojedynku będzie można oglądać tutaj.


Tegoroczne Worlds odbędą się między 10 października a 19 listopada, a gospodarzem turnieju będzie Korea Południowa.