All-Pro Teamy LCK bez większych zaskoczeń

Klasycznie przy tego typu podsumowaniach i przydzielaniu nagród za swoje osiągnięcia pojawiają się zestawienia najlepszych drużyn danej ligi. Nie inaczej było i w przypadku letniej edycji LCK. Przedstawiono trzy najlepsze zespoły. W pierwszym z nich znalazła się cała piątka reprezentantów kt Rolster, natomiast w drugim skład Gen.G Esports. To nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia, bowiem bez dwóch zdań były to dwie najlepsze ekipy fazy zasadniczej, a finalnie KT uplasowało się wyżej niż GEN. W trzeciej formacji, co ciekawe, nie znaleźli się wyłącznie przedstawiciele Hanwha Life Esports, którzy przecież zajęli najniższe miejsce podium. Fakt, trójka z nich znalazła się na liście, ale do nich dołączyli jeszcze gracze T1 oraz Dplus KIA. Wszystko za sprawą tego, że pojawili się jeszcze Choi "Zeus" Woo-je i Kim "Canyon" Geon-bu.

Złoty medalista Worlds 2022 z odznaczeniem

Poza utworzeniem trzech najlepszych drużyn wręczono także nagrody indywidualne za zasługi zarówno z letniej odsłony LCK, jak i całego roku. Najbardziej wartościowym zawodnikiem fazy zasadniczej bieżącej edycji zmagań został wspierający KT – Son "Lehends" Si-woo. Sukcesu Lehendsa jak i całego zespołu nie byłoby prawdopodobnie gdyby nie wkład trenera – Kanga "Hiraia" Dong-hoona. Jak się okazało, jury pomyślało podobnie, bowiem to właśnie 41-letni szkoleniowiec otrzymał odznaczenie.

Jeśli chodzi natomiast o punkty, które otrzymywali najlepsi gracze po zakończeniu swoich pojedynków, to tutaj sytuacja jest dość ciekawa, gdyż nagroda za zgromadzenie największej liczby oczek powędrowała do dwóch zawodników. Mowa tutaj o dżunglerze DK – Canyonie, oraz midlanerze HLE – Kimie "Zeka" Geon-woo. Wspomniany duet miała ex aequo 1200 punktów.

Poza wszystkimi przedstawionymi już wyróżnieniami pojawiło się jeszcze jedno, to dla najlepszego debiutanta roku. Tym został strzelec GEN – Kim "Peyz" Su-hwan. Decyzja ta również nie jest żadną niespodzianką, bowiem 17-latek prezentował znakomitą formę przez cały pierwszy etap letniej rywalizacji, a wiosną przecież wraz ze swoją drużyną zdołał wygrać całą ligę.


Trwają właśnie play-offy LCK Summer. Dziś rozgrywany jest pojedynek pomiędzy ekipą Zeki, a jego byłą organizacją, z którą zdobywał w zeszłym roku mistrzostwo świata – DRX. Zmagania transmitowane będą w języku polskim na kanale League of Legends Polska na Twitchu oraz YouTube. Dzisiejsze spotkanie komentują Tomasz "TheFakeOne" Milaniuk oraz Michał "myha" Francuz.