Weibo Gaming   3:1 Edward Gaming

TheShy wraca na mistrzostwa świata

Weibo Gaming pokonało drużynę Jiana "Uziego" Zi-Hao w czterech grach. Oznacza to, że ani legendarny strzelec, ani też całe Edward Gaming, które wygrało mistrzostwa świata dwa lata temu, nie pojawią się na tegorocznej edycji turnieju. Swój powrót na Worlds zaliczy natomiast Kang "TheShy" Seung-lok – toplaner, który sięgnął po trofeum w barwach Invictus Gaming w roku 2018. Seria, która zapewniła WBG kwalifikację, nie potrwała nawet dwóch godzin. W pierwszym pojedynku dawni mistrzowie nie postawili najmniejszego oporu. Rozgrywka okazała się zaledwie 23-minutowym pokazem umiejętności zawodników Weibo. EDG odgryzło się jednak w grze numer 2, niszcząc Nexus rywali w podobnie krótkim czasie. Była to ostatnia wygrana przez ten zespół potyczka w tym sezonie LPL-a. Trzecia gra ponownie została zdominowana przez ekipę TheShy'a. Czwarte, decydujące starcie, dostarczyło więcej emocji i nareszcie potrwało nieco dłużej. Po ponad 37 minutach to Weibo Gaming wyszło górą, pieczętując tegoroczne rozgrywki chińskiej ligi i kwalifikując się na mistrzostwa świata jako jej ostatni reprezentant.

Tak wygląda pełna reprezentacja LPL na tegorocznych Worlds:

  • JD Gaming
  • Bilibili Gaming
  • LNG Esports
  • Weibo Gaming

Wszystkie drużyny z ligi chińskiej mają zagwarantowany udział w głównej fazie mistrzostw świata, w tym roku po raz pierwszy rozgrywanej w systemie szwajcarskim. JD Gaming zapewniło sobie najwyższą możliwą pozycję, wygrywając sobotni finał przeciwko LNG Esports. Tym samym "sprezentowali" oni drugie miejsce Bilibili Gaming ze względu na bilans Championship Points. LNG oraz Weibo musiały zawalczyć o swoje lokaty w Regional Finals. Miejsce na Worlds zapewniły sobie kolejno w niedzielę oraz dzisiaj.


To koniec rozgrywek LPL w tym sezonie, jednak na koneserów wschodniego League of Legends czekają play-offy LCK. Najbliższa seria już jutro o 10:00 – Dplus KIA zawalczy z T1. Spotkania ligi koreańskiej transmitowane będą w języku polskim na kanale League of Legends Polska na Twitchu oraz YouTube.