Tury z nowym snajperem

PGE Turów Zgorzelec zdecydował się na angaż Kuby "Markosia" Markowskiego. Jak pisze sam zawodnik w swoim tweecie, będzie on pełnić rolę snajpera. – Z wielką przyjemnością mogę ogłosić, że zasilam szeregi PGE Turowa Zgorzelec. Powrót do snajpereczki, także jestem podekscytowany. Mam nadzieję, że pokażemy Wam fajnego CS-ka, pozdro! – zapowiedział 24-latek. Warto podkreślić, że Markoś już wcześniej grał jako stand-in w drużynie. Przejął on rolę Rolanda "ultimate'a" Tomkowiaka. Snajperem, który tymczasowo pojawił się u Turów, był także Michał "snatchie" Rudzki.

Ostatnim pracodawcą Markowskiego było EC Brugge. W drużynie Polak spędził pół roku, jednak nie odniósł tam żadnych większych sukcesów. Rywalizacja toczyła się bowiem na scenie tier 2/3. W konsekwencji słabych wyników w czerwcu doszło do zamknięcia organizacji, o czym pisaliśmy tutaj. Wcześniej Markowski związany był głównie z polską sceną, będąc reprezentantem takich drużyn jak m.in. Pompa Team, AVEZ Esports, Iluminar Gaming czy Wisła All iN! Games Kraków. Podobnie jak EC Brugge jednak z żadną z formacji nie osiągnął niczego bardziej znaczącego.

Jeśli chodzi o sam PGE Turów Zgorzelec, to organizacja rywalizuje głównie na międzynarodowej scenie tier 2/3, lecz póki co bez większych sukcesów. Zwycięstwa przychodzą za to na polskim podwórku – w czerwcu tego roku Tury wygrały drugi split Polskiej Ligi Esportowej. Tak naprawdę udało im się obronić fotel lidera, gdyż podczas pierwszego, kwietniowego splitu również Kacper "darko" Ściera wraz z kolegami mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Z ostatnich ważniejszych zwycięstw, drużynie udało się zanotować dwie wygrane w zamkniętych kwalifikacjach do CCT North Europe Series 7, gdzie pokonała SQUAD oraz Oreshkins. W obu tych meczach mogliśmy już oglądać Markosia w składzie PGE Turowa.

Skład PGE Turów Zgorzelec wygląda następująco:

Kacper "darko" Ściera
Adrian "kadziu" Lis
Maciej "b1elany" Biliński
Kacper "gRuChA" Gruszeczka
Kuba "Markoś" Markowski
Matuesz "mtk" Mitura (trener)