WLG z arcytrudnym rywalem o awans

Fazę play-in EMEA Masters rozpoczęło sześciu Polaków, ale tylko połowa z nich zdołała dotrzeć do Knockout Stage'u. Cały rodzimy oddział znajduje się w szeregach WLGaming Esports i jest ostatnią nadzieją naszych kibiców na przejście do głównego etapu zmagań. Po losowaniu okazało się jednak, że zespół Woolite'a będzie miał naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Wszak jego rywalami będzie trzecia siła ligi francuskiej – Team GO. Formacja ta była nieomylna w swojej grupie, pokonując każdego na swojej drodze. Trudno tutaj upatrywać szans na ewentualną niespodziankę, ale trzymać kciuki trzeba.

Co jeszcze czeka nas podczas dzisiejszych meczów EMEA Masters?

Poza zaznaczonym już spotkaniem czekają nas jeszcze trzy pojedynki. Jednostronnie zapowiada się także rywalizacja FUT Esports z Dsyre Esports. Reprezentanci Turcji również zamknęli etap grupowy z kompletem punktów. DSYR z kolei rzutem na taśmę awansowało ze swojego zbioru, wygrywając w dogrywce z Nigma Galaxy. Wygląda więc na to, że Kang "Tempt" Myung-gu i spółka będą mieli całkiem łatwą przeprawę.

Nieco bardziej wyrównanie zanosi się w starciu GTZ Esports z Entropiq. Mistrzowie Portugalii w grupie z trzema ekipami z Polakami w składach byli zdecydowanie najlepsi, ponosząc tylko jedną klęskę z WLG. EIQ z kolei miało o jedną porażkę więcej na swoim koncie, dwukrotnie uznając wyższość Tempta i jego towarzyszy. Niemniej we wszystkich starciach, nawet tych przegranych, prezentowało się znakomicie, dlatego też do dzisiejszej rozgrywki z pewnością wejdą w roli faworyta.

Najbardziej zbliżona poziomem powinna być natomiast czwarta batalia, w której Anorthosis Famagusta Esports podejmie Anubis Gaming. Obie drużyny miały trochę problemów w swoich grupach, ale koniec końców zdołały wydostać się do bieżącego etapu. Także w bezpośrednim zestawieniu zapowiada się na naprawdę równy bój. Bardzo trudno bowiem wskazać faworyta tejże potyczki.

Harmonogram Knockout Stage EMEA Masters:

17 sierpnia

Knockout Stage

17:00 GTZ Esports vs Entropiq BO3
17:00 Team GO vs WLG BO3
20:00 Anorthosis Famagusta vs Anubis Gaming BO3
20:00 FUT Esports vs Dsyre Esports BO3

Zwycięzcy dzisiejszych pojedynków zameldują się w głównej części EMEA Masters. Transmisja z wybranych meczów EMEA Masters dostępna będzie na kanałach Polsat Games na TwitchuYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters