WLG powalczyło z GO, Entropiq sprawiło negatywną niespodziankę

Pierwsi awans zapewnili sobie jednak przedstawiciele ligi portugalskiej. GTZ Esports podejmowało bowiem Entropiq w swoim meczu o awans. Faworytem tego zestawienia byli mistrzowie Hitpoint Masters, którzy znakomicie radzili sobie w fazie grupowej play-inów EMEA Masters. GTZ jednak niewiele sobie z tego zrobiło i kontynuowało swoją równie dobrą dyspozycję z pierwszego etapu. Na otwarcie spotkania EIQ, którego jednym z trenerów jest Jakub "Kiuske" Wojciechowski, kompletnie sobie nie poradziło, ponosząc klęskę już w 24. minucie. Druga potyczka zresztą wcale lepiej nie poszła podopiecznym Polaka, którzy byli zmuszeni uznać wyższość rywala niedługo po wybiciu trzydziestej minuty. Tym samym to właśnie Berkant "Avra" Ilhan i jego kompani zameldowali się w głównym etapie rozgrywek. Równolegle odbywał się mecz WLGaming z Teamem GO, gdzie górą byli reprezentanci Francji. Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat przebiegu tego spotkania, to zapraszamy do naszej relacji.

Mistrz EMEA Masters żegna się z zawodami, podobnie jak FUT

W drugiej połowie wieczoru czekały nas kolejne dwa pojedynki, lecz tam już bez rodzimych akcentów. Anorthosis Famagusta Esports podejmowało Anubis Gaming, natomiast FUT Esports mierzyło się z Dsyre Esports. Pierwsza z wymienionych batalii na papierze wyglądała bardzo wyrównanie, z kolei ta druga miała być występem jednego aktora. Otrzymaliśmy jednak całkowicie odmienne od przypuszczeń serie. ANO jedynie na początku pierwszej gry miało pewne problemy, ale w porę się otrząsnęło i wygrało. Druga z potyczek była już w pełni kontrolowana przez tę formację. W efekcie z turniejem pożegnał się Taha "Elramir" Yurdagüven, czyli dotychczasowy mistrz EMEA Masters. Turek bowiem był w zeszłym splicie częścią İstanbul Wildcats, z którymi sięgnął po triumf.

FUT z kolei miało łatwo przejechać się po reprezentantach Włoch, a finalnie tak się nie stało. Po pierwszej udanej potyczce dwie kolejne zostały wygrane przez DSYR. Tym samym trzecia najlepsza ekipa reprezentantów regionu, który zwyciężył podczas minionej edycji rozgrywek, zakończył swój udział nie wychodząc nawet z play-inów.

Wyniki Knockout Stage EMEA Masters:

17 sierpnia

Knockout Stage

17:00 GTZ Esports 2:0 Entropiq BO3
17:00 Team GO 2:0 WLG BO3
20:00 Anorthosis Famagusta 2:0 Anubis Gaming BO3
20:00 FUT Esports 1:2 Dsyre Esports BO3

To już wszystko na dziś. Główny etap rywalizacji zaczyna się w przyszły poniedziałek. Wtedy do gry wejdą Orbit Anonymo oraz AliorBank Team. Transmisja z wybranych meczów EMEA Masters dostępna będzie na kanałach Polsat Games na TwitchuYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters