MAD Lions MAD Lions, LEC 3:0 EXCEL ESPORTS

Kontrolowana pierwsza i trzecia gra, a w drugiej wielki powrót MAD

Wszystko zaczęło się dość dobrze dla Zdravetsa "Hylissanga" Galabova i jego kompanów. Ci mimo małego falstartu w pierwszej potyczce dzisiejszej serii LEC później zaczęli radzić sobie znacznie lepiej i znajdowali ciekawe rozwiązania. W efekcie wyprowadzili pokaźną przewagę nad swoimi rywalami i bez większych problemów doprowadzili starcie do końca. Druga gra była zgoła inna, bo z wysokiego C zaczęli Felix "Abbedagge" Braun i jego towarzysze. Ci błyskawicznie objęli prowadzenie i przez bardzo długi czas utrzymywali około sześć tysięcy sztuk złota różnicy na swoją korzyść. Kiedy wydawało się, że wyrównanie stanu serii będzie już tylko formalnością, to MAD zaczęło znajdować luki w grze przeciwników i idealnie je wykorzystywało. Przez to kontrolowana gra stała się istnym chaosem, w którym lepiej odnalazły się Lwy, wyrywając zwycięstwo z rąk XL.

Po takim ciosie zespół niemieckiego midlanera najwidoczniej miał spore problemy się podnieść, bo trzecia gra to już w dużej mierze wyłącznie agresja ze strony podopiecznych Jamesa "Maca" MacCormacka. Tym samym po 31 minutach rozgrywki Nexus EXCEL wybuchł po raz ostatni.

Lwy pierwszymi reprezentantami LEC na Worldsach

Dzięki dzisiejszej wygranej MAD Lions jako pierwsi zapewnili sobie bilet na tegoroczną edycję mistrzostw świata. Jutro natomiast poznają swojego przyszłego rywala, a będzie nim ktoś z dwójki G2 Esports/Team BDS. Z kolei XL spadło do drabinki przegranych, gdzie już za tydzień zmierzy się z Fnatic Adriana "Trymbiego" Trybusa. Będzie to mecz o być albo nie być, bowiem w tym położeniu nie ma już miejsca na błędy i zespół, który poniesie klęskę pożegna się z rozgrywkami i szansami na Worldsy.


Starcie pomiędzy G2 i BDS już jutro, również o godzinie 16:00. Stawka jest dokładnie ta sama, co w dzisiejszym spotkaniu. Transmisję z tego meczu będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2023