Czy AliorBank sprosta Czekoladowi i spółce?

Dziś swoją drogę na EMEA Masters rozpocznie w pełni polski AliorBank Team. Na papierze rodzima piątka ma nieco trudniejszych rywali niż Orbit Anonymo, ale wszystko wyjdzie w praniu. Polacy już o 17:00 zagrają z Dsyre Esports – wicemistrzem ligi włoskiej, który według większości społeczności jest skazywany na pożarcie. Następnie zaś AliorBank podejmie BK ROG Esports. Wicemistrzowie Ligue Française de League of Legends z Czekoladem na czele są w gronie głównych faworytów do wygrania całego turnieju, a sam Polak wspominał, że półfinał to dla nich cel minimum. Nie łatwiej Jakub "many" Tylman i spółka będą mieli w starciu z SK Gaming Prime. Triumfatorzy ligi niemieckiej są uważani za mocnych, co nie dziwi, gdyż w składzie mają trzech byłych zawodników z League of Legends European Championship. Tak więc wygrana z którąś z tych dwóch ekip będzie bardzo trudnym zadaniem.

Fresskowy rozpocznie zmagania w grupie śmierci

Jeszcze trudniejszą drogę ma Fresskowy reprezentujący Movistar Riders. Polak jeszcze przed startem letniego splitu wspominał w wywiadzie dla nas, że celem na ten sezon było dwukrotnie wygranie ligi hiszpańskiej i EMEA Masters. Na samym starcie MRS zmierzy się z NASR eSports Turkey, czyli formacją, która dość niespodziewanie awansowała na EM. Następnie ekipa Fresskowego zagra z bardzo solidnym podczas fazy play-in EMEA Masters Teamem GO. Natomiast na koniec reprezentanci hiszpańskiej Superligi podejmą UOL Sexy Edition. To będzie rewanż za ćwierćfinał poprzedniej edycji rozgrywek, w którym Jednorożce wygrały 3:2 po bardzo wyrównanej serii. Oba zespoły tym razem chcą znów walczyć o najwyższe miejsca.

Harmonogram dzisiejszych meczów EMEA Masters 2023 Summer:

22 sierpnia

Grupa B

17:00 AliorBank Team vs Dsyre Esports BO1
18:00 BK ROG Esports vs SK Gaming Prime BO1
19:00 AliorBank Team vs BK ROG Esports BO1
20:00 SK Gaming Prime vs Dsyre Esports BO1
21:00 AliorBank Team vs SK Gaming Prime BO1
22:00 BK ROG Esports vs Dsyre Esports BO1

Grupa D

17:00 UOL Sexy Edition vs Team GO BO1
18:00 NASR eSports Turkey vs Movistar Riders BO1
19:00 UOL Sexy Edition vs NASR eSports Turkey BO1
20:00 Movistar Riders vs Team GO BO1
21:00 NASR eSports Turkey vs Team GO BO1
22:00 UOL Sexy Edition vs Movistar Riders BO1

Transmisja z wybranych meczów EMEA Masters dostępna będzie na kanałach Polsat Games na TwitchuYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters