VCT z nowym regionem

Z opublikowanego przez Riot Games materiału wideo dowiadujemy się, że w przyszłym roku VCT będzie większe niż dotychczas. A to dlatego, że do gry przystąpi czwarty region! Obok EMEA, Ameryk i Pacyfiku będą to również Chiny. Dotychczas Państwo Środka nie miało dedykowanej dywizji Champions Tour, a uczestnicy mistrzostw świata wyłaniani byli na drodze FGC Valorant Invitational oraz eliminacji. – Chińska społeczność pokazała swój potencjał, a zespoły regularnie zaznaczają swoją obecność na światowych turniejach. Dlatego wraz z premierą VALORANTA w Chinach chcemy oficjalnie powitać tę społeczność w naszym globalnym ekosystemie – przyznał w opublikowanym materiale Leo Faria, Global Head w VALORANT Esports.

Sam cykl VCT w sezonie 2024 zainaugurowany zostanie przez dwutygodniowy turniej, w którym rywalizować będą przedstawiciele wszystkich regionów. To na podstawie jego wyników rozdane zostaną zaproszenia na pierwsze przyszłoroczne zawody VALORANT Masters, które odbędą się w Madrycie. Potem przyjdzie pora na standardową rywalizację w ramach Champions Tour, a następnie na kolejną imprezę Masters, tym razem w Szanghaju. Co szczególnie ważne, po powrocie z Chin regionalne rozgrywki VCT powrócą wraz z drugim etapem! I dopiero po nim przyjdzie pora na to, by wyłonić kolejnego mistrza świata na VALORANT Champions. Na ten ostatni event pojadą ci, którzy z jednej strony będą w najlepszej formie, a z drugiej wykażą się regularnością w zdobywaniu Championship Points.

Riot zapowiada też kolejne rozgrywki

Riot pomyślał także o niższych niż VCT poziomach rywalizacji. Tym razem kalendarz VALORANT Challengers ma objąć cały rok, a lwią część zajmą dwa splity. Zwieńczeniem regionalnych zmagań dolnego szczebla będzie ponownie VALORANT Challengers Ascension, które tym razem odbędzie się jednak dopiero po mistrzostwach świata. Twórcy chcą też ułatwić transfery graczy między tierem 1 i 2, w związku z czym wprowadzone zostaną choćby wypożyczenia. Ponadto wspomniano o powrocie VCT Game Changers, czyli kobiecych rozgrywkach, zwieńczonych zawodami o mistrzostwo globu, a także o VALORANT Premier League. Ten ostatni cykl ma stanowić fundament całego ekosystemu i zapewniać łatwiejsze wejście na ścieżkę zawodowstwa.

VALORANT Champions Tour 2024