Cinkrof z trudnym zadaniem na start play-offów EMEA Masters

Jeszcze przed startem bieżącej odsłony EMEA Masters do końcowego zwycięstwa typowane były m.in. dwie drużyny – DenizBank İstanbul Wildcats oraz Karmine Corp z Jakubem "Cinkrofem" Rokickim na czele. To właśnie z udziałem tych dwóch drużyn przewidywano idealny finał tych zmagań. Jak się jednak okazało, organizatorzy mieli inne plany i wspomniane zestawienie zobaczymy już w ćwierćfinale. Wszystko za sprawą tego, że KC ostatecznie nie poradziło sobie zbyt dobrze w swojej grupie i awansowało z drugiego miejsca. Postawa mistrzów Francji była niezbyt dobra, dlatego też w tym meczu nie ma co ukrywać, że faworytem będą Żbiki, które w poprzednim etapie poradziły sobie znakomicie, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pojedynek polskich midlanerów

W grze mamy jeszcze dwóch innych Polaków, ale już wiemy, że po rozstrzygnięciu ćwierćfinałów jeden z nich pożegna się z turniejem. A to dlatego, że BK ROG Esports Pawła "Czekolada" Szczepanika zostało zestawione z Movistar Riders Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika. Dojdzie zatem do batalii pomiędzy rodzimymi midlanerami. Kto będzie górą? Tego nie sposób przewidzieć, choć biorąc pod uwagę wyniki w grupach, to większe szanse powinna mieć brygada Czekolada.

Jeśli chodzi natomiast o dwa pozostałe pojedynki, to zobaczymy jeszcze potyczkę pomiędzy Teamem GO a SK Gaming Prime. Tutaj również zapowiada się na naprawdę ciekawe i zacięte starcie. Czwartą, a zarazem ostatnią parą ćwierćfinałową są ekipy Macko Esports oraz GTZ Esports. I na papierze wydaje się to najsłabszym pojedynkiem, w którym faworyt jest dość łatwy do wskazania, a jest nim oczywiście reprezentant Włoch.


Play-offy EMEA Masters startują w najbliższy poniedziałek. Trwać będą dwa dni, a każdego dnia rozegrane zostaną dwa spotkania. Niestety, organizatorzy ponownie zdecydowali, że mecze rozgrywać będą się w tym samym czasie, więc albo musicie zaopatrzyć się w dodatkowy odbiornik, aby śledzić oba starcia, albo wybrać po prostu jedno z nich. Transmisja z wybranych spotkań (czyli najprawdopodobniej z meczu BKR kontra MRS oraz IW kontra KC) będzie dostępna na kanałach Polsat Games na TwitchuYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

EMEA Masters