Evil Geniuses pozbawiają LOUD marzeń

Wczoraj Evil Geniuses sprawili, że z marzeniami o obronie mistrzostwa świata musiało się pożegnać LOUD. Formacja z Ameryki Południowej nie była bynajmniej faworytem sobotniej potyczki, ale przed porażką zdążyła napsuć EG sporo krwi. Wszak to Źli Geniusze lepiej zaczęli finał dolnej drabinki, dopisując na swoje konto zarówno Ascent, jak i Lotus. Niemniej dwie kolejne mapy, czyli Pearl oraz Split, dały obrońcom tytułu drugi oddech i pozwoliły im doprowadzić do potyczki numer pięć. Dopiero w niej Evil Genisues ostatecznie przechylili szalę na swoją stronę i po 21. rundach zatriumfowali 13:8.

Komplet sobotnich wyników VALORANT Champions 2023:

25 sierpnia

Finał drabinki przegranych

21:00 Evil Geniuses
3:2 LOUD Ascent 14:12
Lotus 13:4
Pearl 8:13
Split 7:13
Bind 13:8

Paper Rex czy Evil Geniuses?

Przed nami zatem już tylko wielki finał. W jednym z narożników stanie Paper Rex, a drugim zaś Evil Geniuses. Dla obu formacji będzie to pierwsza w historii okazja na to, by sięgnąć po światowy czempionat. Faworytami są podopieczni singapurskiej organizacji. Z jednej strony w Los Angeles nie poznali oni jeszcze smaku porażki. Z drugiej zaś już raz poradzili sobie ze Złymi Geniuszami, pokonując ich 2:1 w finale górnej drabinki. Aczkolwiek warto pamiętać, że EG poległo dopiero po dogrywce. Nie można więc wykluczyć, że teraz, gdy stawką będzie m.in. okrągły milion dolarów, piątka z Ameryki Północnej wespnie się na jeszcze wyższy poziom.

Niedzielny harmonogram VALORANT Champions 2023:

26 sierpnia

Wielki finał

21:00 Paper Rex vs Evil Geniuses BO5

Anglojęzyczna transmisja z VALORANT Champions 2023 dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

VALORANT Champions 2023