King's Gambit, czyli sezon 51. w Clash Royale

Chess.com przejmuje kontrolę nad areną. W tym sezonie dostajemy inspirowaną szachownicą arenę oraz skórkę Castling Castle, która wygląda niemal jak wyciągnięta z planu Alicji w Krainie Czarów. Wyjątkowo we wrześniu dostępna będzie tylko jedna modyfikacja wyglądu naszych wież. Obok niej będą też cztery nowe emotikonki, reprezentujące ruchy lub figury szachowe.

Do gry wejdzie też ewolucja kolejnej karty. Tym razem dostajemy Royal Recruits, którzy co drugie użycie będą dostawać dodatkowych 11% punktów życia, 12% obrażeń oraz specjalną umiejętność, która będzie działać jak typowa szarża. Aktywowana ona będzie po utracie przez postacie tarczy. Z nową ewolucją w parze idzie też boost czterech kart, w tym właśnie Rekrutów. Obok nich na liście znajdują się Prince, Magic Archer oraz Archer Queen.

Kalendarz wydarzeń:

  • 4-11.09: Royal-er Recruits (z obligatoryjnym użyciem nowej ewolucji);
  • 11-18.09: Chess Royale (tryb inspirowany szachami);
  • 18-25.09: Mirror, Mirror (obaj zawodnicy występują z identycznymi taliami i ręką startową);
  • 25.09-02.10: Prince's Revenge! (Prince dostaje wzmocnienie co dwa ataki);

Clash Royale w Chess.com

Oprócz wymienionych powyżej elementów kosmetycznych wprowadzonych do Clash Royale, podobne zmiany dostaniemy też w siostrzanym Clash of Clans. Skórki Szachowej Królowej oraz Szachowego Króla przyjdą w parze z nową mapą i oczywiście szeregiem wyzwań inspirowanych ponad tysiącletnią strategią. Współpraca pomiędzy wydawnictwami nie jest jednak jednostronna. Gobliny zamiast pionków, wieże z podobizną Golema, czy też Wizard w miejsce gońca. A do tego zielone pastwisko, by nasz Hog Rider miał gdzie hasać. Dodatkowo w grze powstały dwa kluby: Klub Barbarzyńców, przypisany do CoC oraz Klub Króla, przypisany do CR.

Co więcej na horyzoncie?

Oprócz wymiany z Chess.com, w grze będziemy mieć też elementy współpracy fińskiego dewelopera z firmą Samsung. W ten sposób promowany jest najnowszy model Flipa. Nawet jeżeli jedna z wprowadzonych emotikonek nazywa się Unfolded, dość niefortunnie nawiązując do innego modelu ich składanych telefonów Unfolded.