Antonio "Kwan" Carbone – trener Orbit Anonymo

Kwan W finale EM wygra: Zawodnik warty uwagi:
Karmine Corp
Wynik – 3:2
Saken
Lucas Fayard

Movistar Riders było jednym z najciekawszych zespołów do oglądania spośród wszystkich EMEA Regionalnych Lig. Hiszpańska ekipa w play-offach EMEA Masters dominowała przeciwników, dzięki swojemu unikalnemu stylowi gry. Natomiast Karmine Corp jest prawdopodobnie jedną z najlepszych drużyn w regionie EMEA, będącą w stanie zneutralizować mocne strony MRS, jednocześnie wykorzystując wady formacji dotyczące gry wokół górnej części Summoner's Riftu.

Poszczególne gry będą rozstrzygane całkiem szybko, ale finał nie będzie jednostronny. Pojedynek Supa vs Caliste może stać się naprawdę ważny w walkach drużynowych, w zależności od tego, jak KC podejdzie do draftu wokół górnej alei. Ja natomiast wierzę, że najważniejszym punktem podczas serii może być Saken, ponieważ historycznie zawsze nim był, wchodził na wyżyny swoich umiejętności, gdy KC najbardziej potrzebowało wygranej i może on mieć narzędzia w drafcie, aby to osiągnąć.

Finał rozgrywany na lanie może stać się kluczowym czynnikiem wpływającym na wynik. Finał będzie rozgrywany we Francji, przy francuskiej publiczności. Także Karmine Corp nie mogło sobie wymarzyć lepszej sceny do odzyskania korony. Za to w przypadku Movistar Riders będzie to okazja, aby uciszyć całą Francję.

Francesco Lombardo – włoski dziennikarz eSportsMag.it

W finale EM wygra: Zawodnik warty uwagi:
Karmine Corp Fresskowy
Bartłomiej Przewoźnik

Naprawdę trudno jest dostrzec łatwego zwycięzcę w tym starciu. Karmine Corp wygrywało już wcześniej to trofeum trzy razy z rzędu, a Movistar Riders zagra swój pierwszy finał EMEA Masters w historii. Myślę, że czynnikiem przełomowym będzie publiczność na żywo. Chociaż obie drużyny są już przyzwyczajone do gry przed widownią w swoich ligach, to tym razem czeka je coś innego, gdyż będą grać na tej samej scenie, co wielkie nazwiska z LEC. Nie mam też pewności, że francuska publiczność będzie plusem dla KCORP. Gracze będą mieli dużo presji na swoich barkach, podczas gdy MRS nie będzie miało zbyt wiele do stracenia. Natomiast jeśli muszę wytypować, kto wygra, to typuję Karmine Corp. Francuska formacja ma aż czterech zawodników z doświadczeniem na takich eventach.

Tak, Saken zagra swój czwarty finał EMEA Masters, za to Caliste jest wielkim talentem, ale moje oczy będą skupione na Fresskowym. Obserwuję go od czasów, gdy grał we włoskim Racoon. Już wtedy był niesamowitym graczem z dużą pulą ogrywanych bohaterów i świetną wizją na mapie. Myślę, że w końcu jest gotowy na pójście w górę, osiągnął już dojrzałość na profesjonalnej scenie. Jestem pewien, że wkrótce zobaczymy go w LEC.

Kacper "Inspired" Słoma – dżungler Evil Geniuses

fot. Riot Games/Colin Young-Wolff W finale EM wygra: Zawodnik warty uwagi:
Karmine Corp Caliste
Caliste Henry-Hennebert

Najciekawszym zawodnikiem do oglądania będzie Caliste. Ma on dopiero 17 lat, a gra z pewnością siebie weterana.

Léo "Tipsalewo" Lecherbonnier – francuski dziennikarz MGG France

Tipsalewo W finale EM wygra: Zawodnik warty uwagi:
Karmine Corp Saken
Lucas Fayard

Karmine Corp gra u siebie, więc powinno wygrać wszystko. Spodziewam się, że wśród graczy Saken zabłyśnie najjaśniej. Po trudnym wiosennym splicie, zaliczył znacznie lepsze lato w LFL-u, choć nie był głównym bohaterem w swojej drużynie. Jednak na EMEA Masters zawsze radzi sobie lepiej. Od początku tego turnieju gra niesamowicie skutecznie. Poza świetnymi statystykami ma bardzo dużo kluczowych zagrań na koncie. W środkowej fazie gry Saken nieustannie wyprzedza myślami przeciwnika i wybiera odpowiedni moment, by zejść na boczne linie i zrobić różnicę. Za to w późniejszym etapie gry, gdy ciśnienie rośnie, francuski środkowy nigdy nie pęka i zawsze potrafi znaleźć klucz do poprowadzenia swojej drużyny do zwycięstwa. Czwarta korona powędruje do króla EMEA Masters.

Tomasz "Magvayer" Filipiuk – komentator Polsat Games

fot. FRENZY/Jakub Stańdo W finale EM wygra: Zawodnik warty uwagi:
Karmine Corp
Wynik – 3:1
Caliste
Caliste Henry-Hennebert

Uważam, że warto zwrócić uwagę na Caliste, bo to młody i niepokorny gość. Zdarza mu się popełnić od charakterystyczny dla nowicjusza błąd, ale zdecydowanie jest prodigy ADC w Europie. Odnośnie do wyniku spotkania – uważam, że KCORP wygra wynikiem 3:1.


Śledź EMEA Masters 2023 Summer:

EMEA Masters