kuben opuszcza swój zespół

kuben trenerem Apeks został w sierpniu 2022 roku. Miał wówczas za sobą średnio udane przygody z Teamem Envy oraz MAD Lions. Z kolei norweska organizacja chciała zastąpić Påla "Polly'ego" Kammena, pod którego wodzą drużyna tułała się w drugiej setce rankingu HLTV. Nikt jednak nie spodziewał się tego, co będzie później. Z Gurczyńskim za sterami Apeks zaczęło stopniowo poprawiać swoją pozycję w światowym Counter-Strike'u, a w końcu awansowało nawet na Majora. Co więcej, podczas BLAST.tv Paris Major podopieczni polskiego szkoleniowca byli jednym z największych zaskoczeń i udało im się dotrzeć do czołowej czwórki globu.

Po powrocie ze stolicy Francji wyniki nie były już co prawda tak dobre, ale to nie przesądziło o rozstaniu. Jak możemy wyczytać w komunikacie, zaważyły na tym różnice w filozofii długoterminowego rozwoju drużyny. – Opuszczenie Apeks ma słodko-gorzki posmak. Jestem jednak niezmiernie dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Gdy dołączałem do Apeks, to było ogromne wyzwanie, bo zaczynaliśmy od zera. Teraz zaś odchodzę z zespołu, który jest wśród najlepszych walczących na największych turniejach. Spędzony tutaj czas był po prostu niezwykły. Teraz jednak pora na zmianę, a ja jestem podekscytowany nowymi wyzwaniami i możliwościami, które na mnie czekają. Życzę Apeks powodzenia w przyszłości – przyznał kuben w oficjalnym oświadczeniu.

Następcą Polaka został Torbjørn "mithR" Nyborg. Ten w przeszłości odpowiadał już za wyniki m.in. North oraz MOUZ. Z Apeks współpracuje on od grudnia 2021 roku. W tym czasie pełnił głównie rolę trenera akademii, chociaż miał też okazję wspomagać Gurczyńskiego jako część jego sztabu. – Składamy kubenowi serdeczne podziękowania za jego nieocenioną pracę z zespołem. Ta decyzja, podjęta w najlepszym interesie wszystkich stron, jest dla Apeks początkiem nowego ekscytującego rozdziału. Głęboko wierzymy, że wiedza mithRa będzie kluczowa w kontekście naszych przyszłych sukcesów – przyznał szef zarządu organizacji, Ole Anfinnsen.

Skład Apeks prezentuje się następująco:

Tim "nawwk" Jonasson
Joakim "jkaem" Myrbostad
Martin "STYKO" Styk
Damjan "kyxsan" Stoilkovski
Aleksandar "⁠CacaNito⁠" Kjulukoski
Torbjørn "mithR" Nyborg (trener)