SuprBrawl w ramach TFT Rising Legends

SuperBrawl to turniej o dość nietypowym jak na TFT formacie. Bazuje on bowiem na drużynach, które w TFT jako takie nie istnieją. Jakby nie patrzeć, to właśnie aspekt kompletnej niezależności zbudował wokół gry tak pokaźną bazę fanów. Niemniej czego się nie robi z poczucia patriotyzmu... Zespoły bowiem tworzone są z czterech najlepszych graczy z dziesięciu lig EMEA, w tym Ultraligi. Ostateczny wynik meczu zależy więc od wystąpienia każdego zawodnika, a nie od indywidualnej prezencji. Dodatkowo rozgrywki te są jednym z elementów wydarzenia o nazwie Rising Legends, w którego skład wchodzi także Golden Spatula Cup.

Format turnieju

Niektórym SuperBrawl może być już znajomy. Jest to bowiem powszechnie stosowany format, nie tylko w esporcie. Turniej złożony będzie z dwóch etapów. Pierwszym z nich będzie faza grupowa, gdzie drużyny zostaną losowo podzielone na dwie grupy, w obrębie których zawalczą każdy z każdym. Zespół, który zbierze najwięcej punktów w danym meczu, zyska jeden punkt. W tym etapie wyeliminowane zostaną łącznie dwa składy. Pozostali zawodnicy zaś przejdą do fazy pucharowej.

W fazie pucharowej drużyn będą walczyć w drabince pojedynczej eliminacji w formacie BO3. Runda finałowa będzie jednak znacznie bardziej wymagająca i czasochłonna. Składać się będzie ona bowiem z aż siedmiu meczów.

Przebieg wydarzenia:

  • 08.09, godz. 16:00 – faza grupowa
  • 09.09 – faza pucharowa
  • 10.09 – wielki finał

Polacy na Rising Legends: SuperBrawl

Dzisiaj Polakom przyjdzie mierzyć z zawodnikami z takich lig, jak ESL Meisterschaft, Rest of EMEA, Northern Legends oraz SuperLeague. Naszych reprezentantów w tym turnieju poznaliśmy w zakończonym w środę finale Ultraligi TFT.

W skład drużyny wchodzą:

  • Andrzej "traviscwat" Fiks
  • Jakub "kubixon" Warzecha
  • Szymon "Shreddin" Jakubowski
  • Filip "Fifek" Obajtek

Cały turniej z polskim komentarzem śledzić będzie można na kanale BlackFireIce. Oryginalna transmisja do obejrzenia będzie na oficjalnych kanałach Teamfight Tactics na Twitchu oraz na platformie YouTube. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie wydarzenie oraz Twitterze.