9INE 2 : 0 Into the Breach
Ancient 16:12 | Vertigo 16:14 | Mirage

9INE z kolejnym sukcesem

W wielkim finale stanęły naprzeciwko siebie 9INE oraz Into the Breach z Karolem "rallenem" Rodowiczem. Spotkanie rozpoczęło się na Anciencie, wyborze brytyjskiej organizacji. Olek "hades" Miśkiewicz i koledzy wystartowali po stronie defensywnej. Antyterroryści zaczęli od wygranych dwóch rund, jednak potem terroryści byli już w stanie odpowiedzieć. Walka zrobiła się bardzo wyrównana, a żadna z formacji nie umiała zdominować swojego rywala. Drużyny szły ze sobą łeb w łeb. Połówka zakończyła się rezultatem 8:7 dla 9INE. Po zamianie stron starcie również było bardzo wyrównane. Lepiej jednak zaprezentowali się terroryści, którzy uzyskali niewielką przewagę. Tym sposobem hades i spółka wygrali Ancienta rezultatem 16:12.

Drugą mapą było uwielbiane przez Polaków Vertigo. Widać było, dlaczego ekipa Kacpra "Kylara" Walukiewicza tak lubi tę mapę. Terroryści już od początku zaczęli pokazywać swoją przewagę. Nowa drużyna Alexeya "Qikerta" Golubeva po kilku rundach zaczęła jednak odnajdywać sposób na swojego przeciwnika. Tym sposobem to ITB wygrało połowę wynikiem 8:7. W drugą część starcia lepiej weszło 9INE. Przed startem 20. rundy doszło do długiej przerwy technicznej, po której zakończeniu to Polacy sobie lepiej poradzili. Defensorzy grali bardzo aktywnie w obronie. Pomimo horroru w końcówce to ostatecznie antyterroryści zwyciężyli 16:14, zamykając całe spotkanie triumfem 2:0.

Lista uczestników europejskiego BLAST Premier Showdown 2023:

9INE BIG ENCE G2 Esports
Movistar Riders OG TBD TBD

Europejskie BLAST Premier Showdown 2023 odbędzie się między 4 a 10 października. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 67,5 tysiąca dolarów, a ponadto zwycięzca dostanie się na jesienne finały BLAST Premier 2023.