ESCA potwierdza swoją formę

Przed startem turnieju promocyjnego Team ESCA Gaming był największym faworytem do zwycięstwa. Wczoraj zaś ekipa trenowana przez Konrada "Respite'a" Słomińskiego potwierdziła swoją formę, wygrywając 3:0 z devils.one. Pierwsza gra zasadniczo od początku była kontrolowana przez ESCĘ, ale za to w drugiej odsłonie serii byliśmy świadkami sporych emocji. Obie ekipy miały swoje momenty, ale w kluczowych walkach decydowało lepsze pozycjonowanie się graczy ESCA Gaming. Natomiast podczas ostatniej gry znakomicie radziła sobie dolna aleja DV1, aczkolwiek faworyci świetnie odpowiadali grą wokół środkowej i górnej linii. W ten sposób Berşan "WaenA" Aydın i spółka poszli po wygraną, a nagrodę MVP spotkania otrzymał Marc "Ephekles" Küchler.

Back2TheGame miażdży Komil & Friends

Znacznie bardziej wyrównane na papierze było drugie starcie – pomiędzy Back2TheGame Outlaws a Komil & Friends. Dwie pierwsze gry jednak okazały się stompami. Jakub "Acorderr" Rożek i spółka ograli przeciwników w 28 oraz 33 minuty i dopiero w trzeciej grze napotkali problemy. W tej przez pewien czas KNF miało nawet przewagę 5 tysięcy sztuk złota. Jednak po zaciętej i emocjonującej końcówce to B2TG wyszło górą. Tytuł najbardziej wartościowego zawodnika serii otrzymał Michał "ShazQ" Szymiczek. Dżungler formacji w dwóch pierwszych odsłonach serii świetnie zagrał Jarvanem IV, niszcząc rywali podczas zejść na linie. Za to w ostatniej grze wyciągnął Taliyah, którą w kluczowym momencie ukradł hextechowego smoka, zgarniając jego duszę.

Już za tydzień we wtorek devils.one podejmie Komil & Friends w spotkaniu o przetrwanie. Natomiast dzień później wygrany z meczu Team ESCA Gaming vs Back2TheGame awansuje do Ultraligi.