Fnatic i Apeks zostają w środkowej drabince

Ale najpierw skupmy się na wczorajszych wydarzeniach, bo wczoraj w akcji oglądaliśmy m.in. Fnatic. Czarno-Pomarańczowi w 2. rundzie środkowej drabinki mierzyli się z Azjatami z 5yclone. I wyszli z tego pojedynku zwycięsko, zamykając całe starcie triumfem w stosunku 2:0. Dodatkowo tylko Inferno było naprawdę zacięte, bo Vertigo toczyło się już pod dyktando FNC. O wiele więcej emocji dostarczył drugi piątkowy mecz. W tym naprzeciwko siebie stanęły Apeks oraz Imperial Esports. Co prawda tutaj wynik także wyniósł 2:0, ale obie mapy były niezwykle zacięte. Niemniej finalnie górą byli ex-podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego, którzy tym samym zrzucili rywali do drabinki przegranych, gdzie nie ma już miejsca na błędy.

Komplet piątkowych wyników ESL Pro League Season 18:

15 września

2. runda środkowej drabinki grupy C

16:00 5yclone 0:2 Fnatic Inferno 14:16
Vertigo 7:16
19:30 Apeks 2:0 Imperial Esports Overpass 16:14
Ancient 16:13

Komu miejsce w play-offach? Fnatic czy Apeks?

A już dziś Fnatic i Apeks ponownie zameldują się na serwerze. Dzięki wczorajszym triumfom formacje te zmierzą się ze sobą w finale środkowej drabinki. Triumfator zagwarantuje sobie miejsce w fazie pucharowej, podczas gdy przegrany zleci do drabinki ostatniej szansy. A skoro o niej mowa – o 12:30 do potyczki o życie przystąpią tam dwaj goście zza oceanu. M80 i 9z Team, bo o tych zespołach mowa, zawalczą między sobą o pozostanie na maltańskiej imprezie. Marginesu błędu nie mają również 5yclone oraz Imperial Esports. Te drużyny zagrają ze sobą o 19:30 i tym wypadku przegrany także zakończy swoją przygodę z ESL Pro League. Zwycięzca natomiast przedłuży swoje marzenia o play-offach.

Sobotni harmonogram ESL Pro League Season 18:

16 września

1. runda drabinki przegranych grupy C

12:30 M80 vs 9z Team BO3

Finał środkowej drabinki grupy C

16:00 Fnatic vs Apeks BO3

2. runda drabinki przegranych grupy C

19:30 5yclone vs Imperial Esports BO3

Wybrane mecze ESL Pro League Season 18 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League Season 18