Hatchy wraca na scenę?

Informacja o tym, że Hatchy miałby dołączyć do Zero Tenacity, pojawiła się na łamach drugiego konta Brieuca "LEC Wooloo" Seegera, skupionego głównie na przeciekach dotyczących lig regionalnych. Tweet belgijskiego reportera, napisany w aspekcie dokonanym, sugeruje, że Polak już jest członkiem organizacji.

Choć na oficjalne ogłoszenie przyjdzie nam jeszcze poczekać, to sam zainteresowany również opublikował wpis, w którym "puszcza oczko" w stronę swoich odbiorców. Pisze w nim bowiem o odwiedzaniu Serbii, skąd pochodzi samo Z10.

Widera trzy dni temu oficjalnie rozstał się z Prodigy, agencją reprezentującą zawodników. We wpisie z podziękowaniami w kierunku byłych współpracowników zaznaczył, że zamierza powrócić na scenę esportową i do rywalizacji. Poprzednio pełnił on rolę dyrektora sportowego w Misfits Gaming. Przygoda ta zakończyła się wraz z odejściem Królików z League of Legends EMEA Championship pod koniec 2022 roku. Po wcześniejszych epizodach m.in w Turcji oraz Polsce Hatchy spędził w tej organizacji trzy lata. Przed objęciem finalnego stanowiska sprawował również funkcję trenera.

Zero Tenacity z poważnymi planami

Dołączenie Polaka prawdopodobnie nie będzie jedyną zmianą w serbskiej organizacji. Kilka dni temu pojawiła się plotka, jakoby Zero Tenacity miało opuścić Ultraligę i walczyć o możliwość występowania w La Ligue Française. Wolna lokata w lidze francuskiej spowodowana jest wycofaniem się z rozgrywek LDLC OL. Post LEC Wooloo sam w sobie mógł sugerować, że Z10 podejmie większe kroki, jednak nic nie zostało napisane wprost. Belgijski reporter dopiero w komentarzach do wpisu potwierdził, że organizacja faktycznie zainteresowana jest transferem do LFL. Póki co sytuacja zdaje się być daleka od rozwiązania, gdyż drużyn chętnych na pozyskanie miejsca jest znacznie więcej.


Na horyzoncie pojawiają się kolejne możliwe zmiany na polskim podwórku. Trwa bowiem turniej promocyjny do Ultraligi, w którym biorą udział cztery formacje. O dwa miejsca walczą Team ESCA Gaming, Komil & Friends, devils.one oraz Back2TheGame Outlaws. Kolejne zmagania tych drużyn odbędą się już we wtorek. Transmisja dostępna będzie na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.