M80 i Imperial za burtą, Fnatic z awansem

Ale nie wszyscy liczą się w grze, bo wczoraj za burtą ESL Pro League wylądowały dwa kolejne zespoły. Najpierw swój lanowy debiut zakończyło M80 z Ameryki Północnej. Adam "WolfY" Andersson i spółka po raz trzeci z rzędu musieli uznać wyższość swojego przeciwnika, tym razem ulegając 9z Teamowi. Ale nie byli oni jedynymi, którzy nie będą wspominać soboty zbyt dobrze. Z dalszej rywalizacji odpadło także Imperial Esports. Brazylijczycy po trzymapowym boju przegrali z azjatyckim rodzynkiem, 5yclone. W odmiennych nastrojach serwer opuszczali natomiast zawodnicy Fnatic. Czarno-Pomarańczowi rzutem na taśmę ograli Apeks i tym samym zagwarantowali sobie trzeci z czterech przewidzianych dla grupy C slotów w play-offach.

Komplet sobotnich wyników ESL Pro League Season 18:

16 września

1. runda drabinki przegranych grupy C

12:30 M80 0:2 9z Team Nuke 14:16
Inferno 13:16

Finał środkowej drabinki grupy C

16:00 Fnatic 2:1 Apeks Vertigo 5:16
Inferno 16:10
Ancient 16:13

2. runda drabinki przegranych grupy C

19:30 5yclone 2:1 Imperial Esports Nuke 16:14
Anubis 6:16
Overpass 16:10

NEO i w FaZe w ćwierćfinale?

A już dziś ostatni dzień zmagań w grupie C. Ponownie w akcji oglądać będziemy podopiecznych Filipa "NEO" Kubskiego z FaZe Clanu. Ci zmierzą się z innym słynnym zespołem, Natus Vincere. Co prawda obie piątki mają już pewne miejsce w fazie pucharowej, ale nadal toczą bój. Bój, którego stawką jest bezpośredni awans do ćwierćfinału ESL Pro League. Pewne swojego losu nie mogą być natomiast trzy drużyny. Mowa tutaj m.in. o 9z Team i Apeks, które muszą dziś wygrać dwukrotnie, jeżeli chcą jeszcze wskoczyć do pociągu z napisem play-offy. Jednego zwycięstwa potrzebuje natomiast 5yclone, które na zakończenie podejmie triumfatora ze wspomnianej wcześniej pary. I na tym zbiór C się zakończył.

Niedzielny harmonogram ESL Pro League Season 18:

17 września

2. runda drabinki przegranych grupy C

12:30 9z Team vs Apeks BO3

Finał drabinki wygranych grupy C

16:00 Natus Vincere vs FaZe Clan BO3

Finał drabinki przegranych grupy CBO3

19:30 5yclone vs 9z/Apeks BO3

Wybrane mecze ESL Pro League Season 18 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League Season 18