joel z poważnymi zarzutami

Zawodnik oskarżany jest bowiem o poważne oszustwa, takie jak ustawianie spotkań. Esport Integrity Commison, czyli Komisja ds. uczciwości w esporcie przeanalizowała wiele dowodów, zanim podjęła ostateczną decyzję. – Zarzuca się, że Pan Joel Holmlund, będąc zawodowym graczem drużyny GODSENT, dopuścił się zachowań korupcyjnych sprzecznych z Kodeksem antykorupcyjnym ESIC podczas swojego udziału w wydarzeniu BetBoom Playlist Urbanistic oraz oddzielnie w IEM Dallas 2023 (Europe Closed Qualifier) ​​w grze Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) – takie oświadczenie możemy przeczytać w przedstawionym komunikacie. Holmlund został zbanowany ze wszystkich wydarzeń, które będą odbywać się pod patronatem ESIC.

Najbardziej znaną drużyną joela było GODSENT, w której Szwed występował od stycznia do sierpnia bieżącego roku. Oprócz tego reprezentował jeszcze barwy m.in. Monte oraz Galaxy Racer. Samo GODSENT również wydało oświadczenie dotyczące swojego byłego gracza. – Jesteśmy bardzo zasmuceni tą sytuacją. Cieszymy się jednak, że w końcu udało nam się ją rozwiązać i że Joelowi grozi długoterminowy zakaz, co miejmy nadzieję, stanowi jasny sygnał dla sceny. Dziękujemy ESIC za wsparcie i staranność w tej sprawie.

Sam gracz również ustosunkował się do zarzutów na portalu X. – Oskarżają mnie o kilka rzeczy, których nie zrobiłem, to dość oczywiste. Jeśli jednak sprostuję to publicznie, złamię klauzulę poufności. Nadal jestem chętny do współpracy z ESIC, a ostatecznej odpowiedzi udzielę około 6 października wraz z moim prawnikiem – jasno zakomunikował joel.